Uprowadzone dzieci zostały znalezione rok później w supermarkecie

Autor:
wac//az
Źródło:
High Springs Police Department, ABC News, The Sun, Medico Topics
Kobietę aresztowała policja w High Springs na Florydzie
Kobietę aresztowała policja w High Springs na FlorydzieGoogle Earth
wideo 2/2
Google EarthKobietę aresztowała policja w High Springs na Florydzie

Policja w High Springs na Florydzie odnalazła poszukiwane od prawie roku rodzeństwo: jedenastoletnią Brooke Gilley i dwunastoletniego Adriana Gilleya. Były z matką, Kristi Nicole Gilley, którą pozbawiono praw rodzicielskich. Funkcjonariusze aresztowali kobietę.

Policja namierzyła kobietę z dziećmi po sprawdzeniu oznaczeń na należącym do niej samochodzie. Rodzeństwo znaleziono w supermarkecie Winn-Dixie na Florydzie w środę 1 lutego - przekazała dzień później policja w High Springs. Dzieci były blisko dwa tysiące kilometrów od domu w Liberty w stanie Missouri. Jak przekazał "The Sun", rodzeństwo było "przebrane". Miało to utrudnić identyfikację poszukiwanych. 

36-letnia Gilley została aresztowana za uprowadzenie na podstawie nakazu aresztowania z lipca zeszłego roku, ponieważ jako matka biologiczna została pozbawiona praw rodzicielskich. Powodów nie podano do publicznej wiadomości.

Dzieci zaginęły w marcu 2022 roku

15 marca 2022 roku policja opublikowała w mediach społecznościowych komunikat, w którym poinformowała, że Brooke Gilley i Adriana Gilleya uznano za zaginionych. Dwa miesiące później policja w Liberty przekazała, że razem z biologiczną matką dzieci mogą znajdować się w Kalifornii.

Po odnalezieniu w supermarkecie siostra i brat zostali przekazani Departamentowi ds. Dzieci i Rodzin na Florydzie i "wrócą do swojej rodziny" - czytamy w ostatnim wpisie policji w High Springs.

Kristi Nicole GilleyHigh Springs Police Department

Oskarżenie rodzica nieposiadającego statusu opiekuna prawnego o uprowadzenie jest jednym z kroków, jakie organy ścigania w USA mogą podjąć, jeśli rodzic nie odda dzieci pod opiekę prawnych opiekunów dobrowolnie. Jeśli rodzic odmówi powrotu dziecka, sąd może wydać stosowny nakaz, wówczas policja ma prawo zaangażować się w sprawę - informuje portal Medico Topics.

ZOBACZ TEŻ: Jedenastolatek był torturowany i głodzony. Uratowała go kartka z pytaniem od kelnerki: potrzebujesz pomocy?

Autor:wac//az

Źródło: High Springs Police Department, ABC News, The Sun, Medico Topics

Źródło zdjęcia głównego: Deutschlandreform/Shutterstock

Pozostałe wiadomości