TVN24 | Świat

Bridget Brink zatwierdzona na ambasadora USA w Ukrainie. Jednogłośne głosowanie w Senacie

TVN24 | Świat

Autor:
ft/kab
Źródło:
PAP

Bridget Brink została jednogłośnie zatwierdzona przez amerykański Senat na nową ambasador USA w Ukrainie. Przesłuchanie w tej sprawie obyło się zaledwie dwa tygodnie po ogłoszeniu jej nominacji 25 kwietnia przez prezydenta Joe Bidena.

Szybkie działanie w nominacji nowej ambasador podkreśla dążenie obu partii - Republikańskiej i Demokratycznej - do wysłania nowej przedstawicielki USA, która wsparłaby prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w obliczu inwazji Rosji.

Atak Rosji na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl

Zatwierdzenie Bridget Brink przez Senat nastąpiło w tym samym dniu, w którym ambasada USA w Kijowie została ponownie otwarta po trzymiesięcznym okresie zamknięcia.

Bridget BrinkKEVIN LAMARQUE / Reuters / Forum

Ambasador USA wróci do Kijowa

Pochodząca z Michigan i mówiąca po rosyjsku Brink jest obecnie ambasadorem USA na Słowacji. Od 25 lat jest dyplomatą, pracowała w Uzbekistanie i Gruzji, a także na wielu wysokich stanowiskach w Departamencie Stanu i Radzie Bezpieczeństwa Narodowego.

Brink została również zatwierdzona jednogłośnie w głosowaniu w 2019 roku, gdy były republikański prezydent Donald Trump nominował ją na stanowisko w Bratysławie. W Kijowie nie było ambasadora USA od maja 2019 roku, kiedy Trump raptownie odwołał ówczesną ambasador USA na Ukrainie Marie Yovanovitch.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KEVIN LAMARQUE / Reuters / Forum

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości