TVN24 | Świat

Prezydent Joe Biden nominował Bridget Brink na stanowisko ambasadora w Kijowie

TVN24 | Świat

Autor:
mjz\mtom
Źródło:
PAP

Joe Biden nominował Bridget Brink na stanowisko ambasadora USA w Kijowie - poinformował Biały Dom. Brink jest zawodową pracownicą amerykańskiej dyplomacji. Obecnie jest ambasadorem w Bratysławie. Prezydencka nominacja musi jeszcze zostać zatwierdzona przez Senat USA.

Atak Rosji na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl >>>

Brink pracuje w amerykańskiej dyplomacji od 25 lat, specjalizuje się w sprawach Europy i Eurazji. Przed objęciem placówki w Bratysławie była m.in. wiceszefową amerykańskich misji dyplomatycznych w Taszkencie w Uzbekistanie i w Tbilisi w Gruzji. Pracowała również na Cyprze i w Serbii.

Bridget BrinkU.S. Department of State

Ambasada amerykańska w stolicy Ukrainy od 2019 roku była kierowana przez dyplomatę w randze charge d’affaires.

Amerykańscy dyplomaci opuścili ambasadę w Kijowie prawie dwa tygodnie przed początkiem rosyjskiej inwazji na Ukrainę, przenosząc część swoich zadań do Lwowa, a następnie do Polski.

W przyszłym tygodniu personel dyplomatyczny USA zacznie powracać na Ukrainę; ambasada w Kijowie pozostanie na razie zamknięta, ale prawdopodobnie wznowi pracę w przeciągu kilku tygodni - zapowiedział sekretarz stanu Antony Blinken podczas swojej niedzielnej wizyty w Kijowie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mjz\mtom

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: U.S. Department of State

Pozostałe wiadomości