Ukraińcy zniszczyli rosyjskie systemy radarowe. Tuż obok Moskwy

System radarowy Wałdaj
Dołgoprudnyj w obwodzie moskiewskim
Źródło: Google Earth

Ukraińcy zniszczyli dwa systemy radarowe Wałdaj, które stacjonowały przedmieściach Moskwy - poinformował ukraiński wywiad wojskowy. Jednostka, która obsługiwała zniszczone systemy, odpowiada za bezpieczeństwo przestrzeni powietrznej nad rosyjską stolicą.

"W nocy z 6 na 7 lutego 2025 roku na terenie jednostki wojskowej 52116 w mieście Dołgoprudnyj pod Moskwą doszło do silnej eksplozji. Wybuch zniszczył dwa rosyjskie radary Wałdaj, przeznaczone do całodobowego automatycznego wykrywania i przeciwdziałania dronom" - powiadomił HUR w Telegramie. Dołgoprudnyj znajduje się około 20 kilometrów od centrum rosyjskiej stolicy.

Wywiad wojskowy dodał, że Wałdaj jest najnowszym osiągnięciem rosyjskiego kompleksu wojskowo-przemysłowego, pierwszym modelem w swojej klasie, który został przyjęty do służby w armii Federacji Rosyjskiej.

Zaznaczono również, że jednostka wojskowa, gdzie zniszczono systemy radarowe, odpowiada za bezpieczeństwo przestrzeni powietrznej nad Moskwą.

CZYTAJ TEŻ: Szef NATO o tym, co musi być "wykute w kamieniu"

TVN24 HD
Dowiedz się więcej:

TVN24 HD

Czytaj także: