Płyną gratulacje dla Tuska. "Przyszłość Ukrainy i Polski leży w jedności"

Źródło:
tvn24.pl
Sejm zdecydował: Tusk premierem
Sejm zdecydował: Tusk premierem
wideo 2/20
Sejm zdecydował: Tusk premierem

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski pogratulował Donaldowi Tuskowi wyboru na premiera Polski. "Przyszłość Ukrainy i Polski leży w jedności, wzajemnej pomocy i strategicznym partnerstwie" - podkreślił. Gratulacje złożył także szef ukraińskiego rządu Denys Szmyhal.

"Przyszłość Ukrainy i Polski leży w jedności, wzajemnej pomocy i strategicznym partnerstwie w pokonaniu naszego wspólnego wroga. Kiedy stoimy razem, wolność obu naszych narodów nie ma sobie równych. Doceniamy wsparcie Polski. Razem wzmacniamy siebie nawzajem i całą Europę" - napisał na platformie X (dawniej Twitter) przebywający z wizytą w USA Wołodymyr Zełenski.

"Jestem pewien, że Ukraina i Polska nadal pozostaną oddane sprawie obrony wolności na świecie" - dodał, składając Donaldowi Tuskowi gratulację z okazji wyboru na premiera przez Sejm.

Gratulacje złożył Tuskowi także szef ukraińskiego rządu Denys Szmyhal. "Wierzę, że dziś Ukraina i Polska tworzą nową kartę w historii stosunków dwustronnych, a także całej zjednoczonej Europy. Będzie dla mnie zaszczytem i przyjemnością współpracować z premierem i rządem Polski na rzecz wspólnej europejskiej przyszłości naszych krajów i narodów. Razem zwyciężymy! Razem jesteśmy silniejsi!" - napisał na platformie X Szmyhal.

Autorka/Autor:tas/kg

Źródło: tvn24.pl