"74-letni mężczyzna zakrył kobietę własnym ciałem. Rosjanie strzelili mu w plecy"

Źródło:
PAP
Koordynator akcji ratowników w Chersoniu: Ludzie są pod ciągłym ostrzałem, dodatkowo woda niesie śmierć. Coś porażającegoTVN24
wideo 2/21
Koordynator akcji ratowników w Chersoniu: Ludzie są pod ciągłym ostrzałem, dodatkowo woda niesie śmierć. Coś porażającegoTVN24

Rosyjskie wojsko ostrzelało łódź z osobami ewakuującymi się z zalanego po zniszczeniu tamy w Kachowce lewego brzegu Dniepru. W wyniku ataku zginęło trzech cywilów, a dziesięciu zostało rannych - napisał w niedzielę w mediach społecznościowych Ołeksandr Prokudin, gubernator obwodu chersońskiego.

O ostrzelaniu łodzi z cywilami informował wcześniej na Telegramie szef Kancelarii Prezydenta Ukrainy Andrij Jermak. "Strzelali w plecy cywilom. Sześć osób zostało rannych. Dotarli do Chersonia i zostali hospitalizowani w placówce medycznej. Lekarze walczą o życie rannych" - napisał.

"74-letni mężczyzna zakrył kobietę własnym ciałem"

Jednak według relacji gubernatora obwodu chersońskiego Ołeksandra Prokudina w wyniku rosyjskiego ostrzału łodzi zginęło trzech ludzi, zaś dziesięciu zostało rannych, w tym dwóch funkcjonariuszy organów ścigania.

Czytaj również: "Plany lubią ciszę". Pytania o ukraińską kontrofensywę, wymowne nagrania

"74-letni mężczyzna zakrył kobietę własnym ciałem, gdy wróg otworzył ogień. Rosjanie strzelili mu w plecy. Zmarł w wyniku odniesionych obrażeń, lekarze nie zdążyli mu pomóc..." - napisał na Telegramie Ołeksandr Prokudin.

Zniszczenie tamy w Nowej Kachowce

W nocy z poniedziałku na wtorek została wysadzona zapora na Dnieprze w Nowej Kachowce, która tworzy rozciągający się na 240 kilometrów Zbiornik Kachowski. Zlokalizowana na zaporze hydroelektrownia została całkowicie zniszczona. Woda zalała dziesiątki okolicznych osad. Ukraińcy poinformowali, że zaporę wysadzili rosyjscy okupanci.

Czytaj więcej: Doniesienia z zalanych terenów: nie ma kontaktu z prawie 400 osobami

Zapora w Nowej KachowceGOOGLE MAPS

Autorka/Autor:ks/kg

Źródło: PAP