"Kolejny przykład zbrodni wojennej" rosyjskiej armii

Źródło:
PAP

Rosyjska pełnoskalowa inwazja na Ukrainę trwa od 659 dni. Ukraiński portal Radia Swoboda napisał, że od jednej z ukraińskich jednostek wojskowych otrzymał nagranie, na którym widać, jak rosyjscy żołnierze wykorzystują ukraińskich jeńców w charakterze żywych tarcz. Jak pisze portal Radia Swoboda, według wojskowych i prawników jest to kolejny przykład zbrodni wojennej popełnionej przez rosyjską armię na ukraińskich jeńcach. Oto najważniejsze wydarzenia ostatnich godzin wojny w Ukrainie.

> Migranci zarobkowi z Tadżykistanu twierdzą, że są w Rosji bici i bywają wydalani z kraju w związku z tym, że nie chcą walczyć na wojnie przeciwko Ukrainie - pisze portal Radia Wolna Europa. Według obrońców praw człowieka Rosja chce wykorzystać migrantów do wzmocnienia swoich wojsk walczących na Ukrainie.

> Były szef służby wywiadu zagranicznego Ukrainy generał Mykoła Małomuż stwierdził, że rosyjskie siły zmieniły taktykę ataków rakietowych. - Rosjanie uznali, że pociski manewrujące starego typu nie są skuteczne, dlatego zaczęli wykorzystywać na większą skalę rakiety balistyczne Iskander - przekazał Małomuż.

> Ukraiński portal Radia Swoboda napisał, że od jednej z ukraińskich jednostek wojskowych otrzymał nagranie, na którym widać, jak rosyjscy żołnierze wykorzystują ukraińskich jeńców w charakterze żywych tarcz. Jak pisze portal Radia Swoboda, według wojskowych i prawników jest to kolejny przykład zbrodni wojennej popełnionej przez rosyjską armię na ukraińskich jeńcach.

> Ponad 100 obiektów portowej infrastruktury zostało uszkodzonych w rosyjskich atakach na Ukrainie od 18 lipca – poinformował szef Administracji Morskich Portów Ukrainy Jurij Łytwyn, którego cytuje portal Ekonomiczna Prawda.

Rosyjskie pociski Smiercz. Zdjęcie ilustracyjne mil.ru

> Wołodymyr Zełenski ujawnił, o czym rozmawiał z premierem Węgier Viktorem Orbanem w czasie uroczystości zaprzysiężenia Javiera Milei na prezydenta Argentyny. - Dałem mu do zrozumienia, że ​​nie ma powodu, by blokować członkostwo Ukrainy w Unii Europejskiej - relacjonował ukraiński prezydent. Media w Kijowie poinformowały wcześniej, że rozmowa Zełenskiego z Orbanem nie była zaplanowana.

> Budapeszt jest gotowy wycofać swoje weto w sprawie nowego pakietu pomocy UE dla Ukrainy, jeśli Bruksela zgodzi się odblokować wszystkie fundusze, które zostały zamrożone z powodu obaw o praworządność – oświadczył dyrektor gabinetu politycznego premiera Węgier Balazs Orban, cytowany przez agencję Bloomberg.

> Sąd wojskowy w Rostowie nad Donem, na południowym zachodzie Rosji, skazał ukraińskiego żołnierza Antona Bajdrakowa na karę 18 lat pozbawienia wolności. Ukrainiec spędzi trzy lata w więzieniu i 15 lat w kolonii karnej o zaostrzonym rygorze - poinformowała rosyjska redakcja BBC.

Autorka/Autor:asty/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: mil.ru