Generał Załużny o częściowej mobilizacji w Rosji: zniszczymy wszystkich, którzy przyjdą na naszą ziemię z bronią

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP

Naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy oświadczył w środę, że jego wojsko zniszczy wszystkich, którzy przyjdą na ukraińską ziemię z bronią w ręku. To odpowiedź generała Wałerija Załużnego na decyzję Władimira Putina o częściowej mobilizacji.

"Siły Zbrojne Ukrainy od 8 lat i 7 miesięcy powstrzymują zbrojną agresję Rosji przeciwko naszemu państwu. Pełnowymiarowa napaść przeciwnika nie wystraszyła nas. Co więcej, zjednoczyliśmy się i godnie powitaliśmy wroga. Ogłoszenie mobilizacji w Rosji jest tego potwierdzeniem" - napisał na Facebooku naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Wałerij Załużny.

Ukraińskie wojskoFacebook/Ministerstwo Obrony Ukrainy

Ukraiński generał odpowiada na decyzję Putina o mobilizacji

"Setki tysięcy mężczyzn i kobiet bronią ojczystej ziemi, własnych domów, swoich dzieci i przyszłości Ukrainy. Dlatego żadne ogłoszenia wojskowo-politycznych władz kraju-agresora nie wpłyną na naszą gotowość do walki o swoją wolność" - oświadczył dowódca.

"Zniszczymy wszystkich, którzy przyjdą na naszą ziemię z bronią, czy dobrowolnie, czy w ramach mobilizacji" - zapowiedział generał Załużny.

W środę prezydent Władimir Putin ogłosił w Rosji częściową mobilizację. Zaciąg ma objąć rezerwistów i ludzi, którzy przeszli przeszkolenie wojskowe. Minister obrony Siergiej Szojgu oznajmił, że mobilizacja obejmie 300 tysięcy osób.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/Ministerstwo Obrony Ukrainy

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości