"Spójrz na to! To się kręci!". Pentagon oficjalnie udostępnia nagrania "niezidentyfikowanych zjawisk na niebie"

Źródło:
CBS News
Niezidentyfikowany obiekt latający na nagraniu udostępnionym przez Pentagon (wideo z kwietnia 2020 roku)
Niezidentyfikowany obiekt latający na nagraniu udostępnionym przez Pentagon (wideo z kwietnia 2020 roku)NavAir Navy
wideo 2/3
Jedno z nagrań udostępnionych przez Pentagon NavAir Navy

Pentagon oficjalnie opublikował trzy filmy wykonane przez pilotów Marynarki Wojennej USA, które wcześniej przez lata pojawiały się w sieci, udostępniane nieformalnie przez internautów. Na nagraniach zarejestrowano "niezidentyfikowane obiekty latające" - potocznie zwane UFO (Unidentified Flying Objects).

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Jak przekazała rzecznika Departamentu Obrony Sue Gough, jeden z filmów przedstawia incydent z tak zwanym UFO z 2004 roku, a dwa pozostałe zostały nagrane w styczniu 2015 roku. Filmy zostały upublicznione po nieautoryzowanych wyciekach w 2007 i 2017 roku, a Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych zweryfikowała ich autentyczność. - Po dokładnej analizie ustalono, że autoryzowana publikacja tych nagrań nie ujawnia żadnych poufnych wiadomości ani systemów i nie wpływa na badanie tych niezidentyfikowanych zjawisk na niebie - powiedziała Sue Gough.

Niezidentyfikowany obiekt latający zarejestrowany na jednym z nagrańNavAir Navy

"Spójrz na to! To się kręci!"

Do incydentu z 2004 roku doszło na Pacyfiku. Dwóch pilotów myśliwców podczas rutynowej misji szkoleniowej zostało wysłanych w celu zbadania niezidentyfikowanych maszyn, które krążownik Marynarki Wojennej śledził od tygodni.

Piloci namierzyli podłużny obiekt o długości około 40 stóp (12 metrów) wiszący 50 stóp (15 metrów) nad poziomem wody. Rozpoczął on szybkie wznoszenie w momencie, gdy piloci zbliżyli się do niego, a następnie szybko odleciał. - Nigdy wcześniej nie widziałem, by coś tak szybko przyspieszało - powiedział jeden z pilotów dziennikowi "The New York Times".

Dwa pozostałe wideo, z 2015 roku, to nagrania obiektów poruszających się szybko w powietrzu. Na jednym widać obiekt śmigający po niebie i zaczynający się obracać w powietrzu. - To jest pie*****ny dron - krzyczy pilot na filmie. - Jest ich cała flota - mówi inna osoba i dodaje: "Spójrz na to! To się kręci!".

Czym jest ten obiekt? Zastanawiali się piloci myśliwców NavAir Navy

Na drugim filmie z 2015 roku obiekt sunie nad oceanem. - Co to jest, do cholery? - zastanawia się słyszany na nagraniu pilot.

"Zjawiska pozostają scharakteryzowane jako niezidentyfikowane"

Rzeczniczka Pentagonu wyjaśniła, że Departament Obrony formalnie publikuje nagrania w związku z pytaniami o ich autentyczność. - Departament wypuszcza te filmy, aby rozwiać wszelkie błędne wyobrażenia opinii publicznej na temat tego, czy materiał filmowy, który był w obiegu, jest prawdziwy - przyznała Gough.

- Zjawiska powietrzne zaobserwowane na nagraniach pozostają scharakteryzowane jako niezidentyfikowane - potwierdziła rzeczniczka.

Autorka/Autor:pp//rzw

Źródło: CBS News

Źródło zdjęcia głównego: NavAir Navy