TASS: negocjacje atomowe z Iranem utknęły w martwym punkcie


Negocjacje atomowe między Iranem i sześcioma mocarstwami praktycznie utknęły w martwym punkcie, a termin ostatecznego porozumienia może zostać ponownie odroczony - donosi agencja TASS powołując się na rosyjskie źródła dyplomatyczne.

Iran i sześć mocarstw (USA, Chiny, Rosja, Francja, Wielka Brytania i Niemcy) starają się osiągnąć porozumienie w negocjacjach atomowych z Iranem do 30 czerwca.

Część sankcji gospodarczych nałożonych na Iran ma zostać zniesiona w zamian za ograniczenie programu nuklearnego. Agencja Reutera podawała, że ONZ będzie mogła automatycznie zastosować sankcje odwetowe, jeżeli Iran nie będzie stosował się do ustaleń.

Początkowo przedstawiciele USA i krajów UE chcieli, żeby złagodzenie sankcji nałożonych na Iran było automatycznie wycofywane, gdyby umowa została naruszona. Sprzeciwiały się temu Chiny i Rosja. Ostatecznie doszło jednak do porozumienia.

Zdaniem agencji TASS ostatnia runda dyskusji przeprowadzonych we Wiedniu nie przyniosła jednak większych efektów. - Proces praktycznie utknął w martwym punkcie. Jest ryzyko, że termin porozumienia będzie znów przełożony - powiedział źródło agencji.

[object Object]
Morawiecki: Polska pełni konstruktywną rolętvn24
wideo 2/17

Autor: kło/gry / Źródło: Reuters TV

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości