"Wiemy, jakiego świata chcemy". Discovery przygotowało filmy emitowane podczas szczytu klimatycznego

Autor:
pp\mtom
Źródło:
tvn24.pl, PAP
Discovery przygotowało materiały filmowe, które są emitowane podczas szczytu klimatycznego
Discovery przygotowało materiały filmowe, które są emitowane podczas szczytu klimatycznegoDiscovery
wideo 2/5
DiscoveryDiscovery przygotowało materiały filmowe, które są emitowane podczas szczytu klimatycznego

Podczas dwudniowego szczytu klimatycznego, którego gospodarzem są Stany Zjednoczone, emitowane są materiały filmowe przygotowane przez Discovery, właściciela TVN i TVN24.

W czwartek prezydent Joe Biden zainaugurował dwudniowy szczyt klimatyczny, deklarując, że Stany Zjednoczone zredukują emisję gazów cieplarnianych o 52 procent do 2030 roku. - Chodzi o to, by zapewnić na wszystkim lepszą przyszłość – powiedział.

Discovery, właściciel TVN i TVN24, przygotowało materiał filmowy, który poprzedzał wystąpienie inaugurujące prezydenta Stanów Zjednoczonych i poprzedzi to zamykające.

Materiał filmowy Discovery poprzedzający otwierające szczyt klimatyczny przemówienie Joe Bidena
Materiał filmowy Discovery poprzedzający otwierające szczyt klimatyczny przemówienie Joe Bidena Discovery

"Wiemy, jakiego świata chcemy. Zdrowszego, bezpieczniejszego, bardziej zrównoważonego, sprawiedliwego, gdzie przyroda rozkwita, gdzie społeczeństwa są zdrowe i jest ogrom możliwości" – tak zaczyna się jeden z materiałów filmowych. "Wiemy, że możemy stworzyć taki świat. Wyzwanie jest doniosłe i musimy działać szybciej niż kiedykolwiek wcześniej" – przekazano.

"Świat jest gotowy na działanie. Możemy ograniczyć zmiany klimatu, skupiając się na wyjątkowości celu. Każdy naród zjednoczony i zaangażowany, gotowy do mierzenia sukcesu przez postęp, nie obietnice, by zapewnić, że gdy historia naszych czasów będzie pisana, nasze cele zostaną osiągnięte" – napisano.

W materiale pojawia się wypowiedź prezydenta Joe Bidena: "Możemy to zrobić, musimy to zrobić. I to zrobimy". "Czas na działanie" – tak kończy się jeden z materiałów filmowych.

Materiał filmowy Discovery poprzedzający zamykające przemówienie Joe Bidena
Materiał filmowy Discovery poprzedzający zamykające przemówienie Joe BidenaDiscovery

W szczycie biorą udział przywódcy z 40 krajów

W wirtualnym szczycie biorą udział przywódcy 40 krajów, w tym prezydent Andrzej Duda, a także szefowie rządów lub państw z Chin, Rosji, Indii, krajów Zatoki Perskiej, Europy oraz azjatyccy sojusznicy USA.

- Jestem naprawdę podekscytowany zapowiedzią zmiany zasad gry, którą wygłosił Joe Biden – powiedział w czwartek premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson i pochwalił Bidena "za przywrócenie Stanom Zjednoczonym czołowej pozycji w walce ze zmianami klimatycznymi". - Dla nas wszystkich ważne jest, aby pokazać, że nie chodzi tylko o jakiś kosztowny, politycznie poprawny, zielony akt przytulania królika – powiedział Johnson. - Tu chodzi o wzrost gospodarczy i poziom zatrudnienia – dodał.

Jeden z materiałów filmowych Discovery przygotowanych na szczyt klimatyczny
Jeden z materiałów filmowych Discovery przygotowanych na szczyt klimatyczny Discovery

Papież o szczycie: szczęśliwa inicjatywa

W konferencji uczestniczy też papież Franciszek. W przesłaniu do uczestników szczytu powiedział: natura jest darem, który "otrzymaliśmy i o który musimy się troszczyć i go strzec".

Nazwał obrady "szczęśliwą inicjatywą" i dodał, że włączają one "całą ludzkość poprzez swych liderów". Ochrona środowiska, zaznaczył, będzie największym wyzwaniem po pandemii. "Ona jeszcze się nie skończyła, ale musimy patrzeć przed siebie" – podkreślił Franciszek.

Autor:pp\mtom

Źródło: tvn24.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Discovery

Pozostałe wiadomości