Atak rakietowy w Syrii. Damaszek: Izrael zbombardował port w Syrii

Źródło:
PAP, Reuters

Syryjskie państwowe media i ministerstwo obrony w Damaszku poinformowały we wtorek o izraelskim ataku rakietowym na port w Latakii nad Morzem Śródziemnym. Rzecznik izraelskiego wojska odmówił komentarza agencji Reutera.

W rezultacie izraelskiego ataku na port w Latakii zniszczona została fasada budynku szpitala, kilka budynków mieszkalnych i sklepów. Zapaliły się też kontenery w porcie - przekazały syryjskie media.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Na zdjęciach opublikowanych przez syryjską telewizję widać płomienie i dym w rejonie składowania kontenerów. "Izraelska agresja spowodowała duże zniszczenia materialne, szacowanie strat jeszcze trwa" - głosi komunikat ministerstwa obrony Syrii.

Izrael nie potwierdza ataku rakietowego na port w Syrii

Rzecznik izraelskiej armii odmówił komentarza Reuterowi. Agencja zaznacza, że Izrael często atakuje obiekty określane przez niego jako "cele irańskie" w Syrii, gdzie popierane przez Teheran ugrupowania, w tym libański Hezbollah, utrzymują znaczne siły wspierające reżim prezydenta Syrii Baszara el-Asada.

Latakia to główny port handlowy Syrii. W odległości 20 km od Latakii znajduje się baza wojskowa Rosji, głównego - obok Iranu - sojusznika Asada.

Autorka/Autor:asty/adso

Źródło: PAP, Reuters