Schetyna w Brukseli spotkał się z Tuskiem

TVN24

Schetyna: Tusk ma bardzo dobrą orientację w sprawach polskiej polityki (wideo z 21 lutego)tvn24
wideo 2/36

Lider PO Grzegorz Schetyna spotkał się w czwartek w Brukseli z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem. Według doradcy Schetyny do spraw międzynarodowych Marcina Bosackiego spotkanie dotyczyło "przyszłości Polski i Europy".

Zdjęcie ze spotkania z Donaldem Tuskiem zamieścił w czwartek po południu na Twitterze i Facebooku sam Grzegorz Schetyna.

Jego doradca do spraw międzynarodowych, były ambasador RP w Kanadzie i były rzecznik MSZ Marcin Bosacki powiedział, że tematem rozmowy była "przyszłość Polski i Europy". - To była bardzo dobra rozmowa - podkreślił.

Schetyna o Tusku: pisze plan polityczny na przyszłe miesiące i lata

O możliwej roli Tuska w polskiej polityce i o własnych kontaktach z szefem Rady Europejskiej mówił Grzegorz Schetyna w "Faktach po Faktach" w lutym. Podkreślił wówczas, że Tusk "na pewno ma bardzo dobrą orientację w sprawach polskiej polityki.

- Rozmawiam z nim często i wiem, że tak rzeczywiście jest, że ma dobrą fotografię rzeczywistości, że pisze ten plan polityczny na przyszłe miesiące i lata, plan dla siebie i dla opozycji - dodał.

Dopytywany, czy plan jest taki, że Grzegorz Schetyna ma wygrać wybory europejskie i parlamentarne, a Tusk wybory prezydenckie, lider PO odparł: - To byłby najlepszy scenariusz. Opozycja zjednoczona wygrywa wybory do europarlamentu, później zdobywa większość sejmową i senacką, buduje rząd i wtedy ta droga do prezydentury dla kandydata zjednoczonej opozycji jest łatwa, ale to są etapy. Ten pierwszy jest 26 maja.

W tym dniu w Polsce odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego.

Autor: asty//rzw//kwoj / Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/@SchetynadlaPO

Tagi:
Raporty: