Nowe informacje o stanie zdrowia Berlusconiego. Lekarz tłumaczy, czemu były premier trafił do szpitala

TVN24 | Świat

Autor:
mjz/kg
Źródło:
Reuters

Alberto Zangrillo, lekarz Silvio Berlusconiego, który w czwartek trafił do szpitala po zakażeniu koronawirusem, poinformował, że stan byłego premiera Włoch jest stabilny. - To budzi ostrożny, ale uzasadniony optymizm - dodał. Zapewnił, że pobyt byłego szefa rządu w szpitalu to "środek zapobiegawczy", ze względu na jego wiek i poprzednie problemy zdrowotne.

Były trzykrotny szef włoskiego rządu i przywódca partii Forza Italia 83-letni Berlusconi trafił do szpitala San Raffaele w Mediolanie w czwartek.

Forza Italia informowała, że jego pobyt tam to "środek ostrożności". Wcześniej po tym, jak przeprowadzone testy na obecność koronawirusa dały dodatnie wyniki, Berlusconi przebywał w izolacji w swoim domu w Arcore. Za to włoska agencja Ansa pisała w piątek, że u Berlusconiego zdiagnozowano wczesny etap obustronnego zapalenia płuc.

Lekarz Berlusconiego: jego stan jest stabilny

W sobotę o stanie zdrowia Berlusconiego mówił na krótkiej konferencji prasowej jego lekarz Alberto Zangrillo. Przekazał, że stan byłego premiera jest stabilny. - To budzi ostrożny, ale uzasadniony optymizm - dodał.

Zangrillo, który wzbudził kontrowersje w maju, kiedy powiedział, że koronawirus traci swoją moc, wyjaśnił dziennikarzom, że hospitalizacja Berlusconiego to środek zapobiegawczy ze względu na jego wiek i poprzednie problemy zdrowotne.

Potentat medialny przeszedł poważną operację serca w 2016 roku i pokonał raka prostaty.

Autor:mjz/kg

Źródło: Reuters