Strzelanina w rzymskim barze, wśród ofiar przyjaciółka Giorgii Meloni. "Wszedł i krzyknął: wszystkich was zabiję"

Autor:
momo/kab
Źródło:
Reuters
Słynne wystąpienie Giorgii Meloni z października 2019 roku
Słynne wystąpienie Giorgii Meloni z października 2019 roku
youtube.com/Fratelli d'Italia
youtube.com/Fratelli d'ItaliaSłynne wystąpienie Giorgii Meloni z października 2019 roku

Trzy kobiety, w tym przyjaciółka włoskiej premier Giorgii Meloni, zostały zastrzelone w niedzielę, gdy uzbrojony mężczyzna otworzył ogień do uczestników spotkania wspólnoty mieszkaniowej jednego z bloków w Rzymie - donosi agencja Reutera. 

Policja aresztowała 57-letniego mężczyznę. Napastnik został obezwładniony przez mieszkańców po tym, jak otworzył ogień podczas spotkania, które odbywało się w barze w rzymskiej dzielnicy Fidene. W ataku zginęły trzy osoby, a cztery zostały ranne. Jedna odniosła poważne obrażenia - donosi Reuters.

Wśród ofiar znajoma włoskiej premier

Jedną z ofiar śmiertelnych niedzielnego ataku jest Nicoletta Golisano, przyjaciółka premier Włoch Giorgii Meloni. Polityk opublikowała na Instagramie ich wspólne zdjęcie.

"Dla mnie zawsze pozostanie piękna i szczęśliwa, jak na tym zdjęciu" - napisała szefowa włoskiego rządu. "To nie w porządku umierać w ten sposób" - dodała.

Premier Włoch poinformowała, że strzelnica, z której podejrzany pozyskał broń, została zamknięta i jest objęta śledztwem.

Świadek: wszedł do baru, zamknął drzwi i zaczął strzelać

Jak donosi Reuters, podejrzany pochodzi z okolicy, w której doszło do zbrodni.

Jeden ze świadków powiedział, że mężczyzna pozostawał "w licznych sporach" ze wspólnotą mieszkańców, których zaatakował.

- Wszedł do baru, zamknął drzwi i krzyknął: wszystkich was zabiję! A potem zaczął strzelać - relacjonował inny świadek zdarzenia, cytowany przez włoską agencję Ansa.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:momo/kab

Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości