Eksplozje na stacji paliw w Rumunii. Jedna osoba nie żyje, wielu rannych

Źródło:
PAP, BBC

Jedna osoba zginęła, a 33 zostały ranne w wyniku dwóch eksplozji zbiorników gazu na stacji LPG w rumuńskiej wsi Crevedia niedaleko Bukaresztu. Wśród poszkodowanych jest 26 strażaków. Władze podały, że co najmniej ośmiu rannych ma poważne poparzenia.

Agencja ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (IGSU) Rumunii poinformowała, że w sobotę doszło do eksplozji jednego z trzech zbiorników gazu płynnego na stacji LPG. Ogień rozprzestrzenił się na dwa pozostałe zbiorniki i pobliski dom. Poskutkowało to ewakuacją mieszkańców w promieniu 300 metrów i zablokowaniem ruchu drogowego.

Do zdarzenia doszło w rumuńskiej wsi Crevedia niedaleko Bukaresztu.

Google Maps

Ryzyko eksplozji kolejnego zbiornika z gazem

Podczas gaszenia pożaru na stacji eksplodował drugi zbiornik LPG – przekazał reporterom wiceminister spraw wewnętrznych Raed Arafat, odpowiedzialny za jednostkę reagowania kryzysowego. "Obszar jest niebezpieczny, istnieje ryzyko eksplozji trzeciego zbiornika" - informował wieczorem, jednak kolejnego wybuchu udało się uniknąć.

W zdarzeniu zginęła jedna osoba, a 33 zostały ranne, w tym 26 strażaków. Władze podały, że co najmniej ośmiu rannych ma poważne poparzenia - donosi BBC..

Na miejsce wysłano 25 zastępów strażaków.

"Należy szybko wszcząć dochodzenie, aby sprawdzić, czy doszło do naruszenia przepisów. Proszę władze o podjęcie pilnych działań, aby te tragedie się więcej nie powtórzyły"– napisał na Facebooku prezydent Rumunii Klaus Iohannis..

Autorka/Autor:akr, momo/tr

Źródło: PAP, BBC