Rozmawiali w restauracji o Ukrainie. Jeden z gości wezwał policję, para ukarana aresztem i grzywną

Autor:
akw/kab
Źródło:
PAP, Mediazona
Kraj Krasnodarski położony jest nad Morzem Czarnym
Kraj Krasnodarski położony jest nad Morzem CzarnymGoogle Earth
wideo 2/35
Google EarthKraj Krasnodarski położony jest nad Morzem Czarnym

Grzywną i aresztem zakończyła się prywatna dyskusja o Ukrainie dla pary Rosjan, którzy omawiali wiadomości w restauracji w Krasnodarze - opisał rosyjski niezależny portal Mediazona. Mężczyznę skazano na ponad dwa tygodnie aresztu, kobietę - na grzywnę.

Jak opisał portal Mediazona, sąd w Krasnodarze skazał we wtorek małżonków na podstawie oskarżeń o drobne chuligaństwo. Wobec kobiety sporządzono również protokół administracyjny dotyczący publicznej "dyskredytacji armii", ale decyzja w jej sprawie jeszcze nie zapadła.

Rozmawiali w restauracji

Aleksiej Owczynnikow i jego żona Olesia zostali zatrzymani w niedzielę wieczorem. Ich adwokat Aleksiej Awanesjan powiedział dziennikarzom, że para przyszła do restauracji "Na drewnie" na spotkanie ze znajomą. - Gdy mężczyzna wyszedł na zewnątrz zapalić, kobiety zaczęły omawiać wiadomości z Ukrainy. Wówczas podszedł do nich inny klient i zaczął pod ich adresem wyrażać pretensje w grubiańskiej formie - relacjonował adwokat. Gdy wrócił Aleksiej, między nim i intruzem doszło do kłótni.

Restauracja "Na drewnie" w Krasnodarze

Portal Kawkazsji Uzieł podał z kolei, że jeden z klientów lokalu wezwał funkcjonariuszy z powodu pacyfistycznych wypowiedzi obu kobiet.

Po przyjeździe funkcjonariusze gwardii narodowej (Rosgwardii) zakuli małżeństwo w kajdanki. Oboje musieli spędzić noc w komisariacie, choć mają nieletnią córkę. Jak podał portal Mediazona, mężczyznę skazano na 15 dni aresztu, jego żona ma uiścić 1000 rubli (około 60 złotych) grzywny.

Prawdopodobnie również funkcjonariusze Rosgwardii nagrali wideo, opublikowane potem w mediach społecznościowych, na którym aresztowana kobieta kłóci się z jednym z nich i powtarza: "Chwała Ukrainie!".

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akw/kab

Źródło: PAP, Mediazona

Źródło zdjęcia głównego: Maykova Galina / Shutterstock.com

Pozostałe wiadomości