TVN24 | Świat

Aleksiej Nawalny: grozi mi do 15 lat więzienia

TVN24 | Świat

Autor:
mjz/adso
Źródło:
Reuters
Nawalny skazany na dziewięć lat więzienia (wideo archiwalne)
Reuters Nawalny skazany na dziewięć lat więzienia (wideo archiwalne)

Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny przekazał w mediach społecznościowych, że został oskarżony w nowej sprawie karnej i grozi mu do 15 lat więzienia, jeśli zostanie uznany za winnego. Opozycjonista miał rzekomo tworzyć organizację ekstremistyczną i podżegać do nienawiści wobec władz.

OGLĄDAJ DOKUMENT "NAWALNY" W TVN24 GO

W poście w mediach społecznościowych Aleksiej Nawalny przekazał, że został oskarżony o stworzenie organizacji ekstremistycznej i podżeganie do nienawiści wobec władz. Oskarżenie jest uzupełnieniem dziewięcioletniego wyroku, który otrzymał w marcu za oszustwo i obrazę sądu.

Czytaj też: Aleksiej Nawalny o zamordowaniu przez Rosjan w Buczy Ilji Iwanowicza Nawalnego. "Zabili go z powodu nazwiska"

Skazany na dziewięć lat

Pod koniec marca tego roku Nawalny został skazany na dziewięć lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. Sąd uznał go za winnego dwóch stawianych mu zarzutów: "oszustwa na dużą skalę" oraz obrazy sądu.

Zarzuty o rzekomą defraudację dotyczyły zbiórki funduszy na organizacje założone przez opozycjonistę. Śledczy twierdzili, że datki w wysokości 356 milionów rubli (blisko 19 milionów złotych) zostały zdefraudowane przez Aleksieja Nawalnego i jego współpracowników. Z kolei o obrazę sądu Nawalny został oskarżony po tym, jak w trakcie procesu o znieważenie kombatanta wojennego zwracał uwagę sędzi prowadzącej proces.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mjz/adso

Źródło: Reuters

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości