Putin Trumpa "nie określiłby w żaden inny sposób"


Donald Trump jest ekstrawagancką osobą - stwierdził Władimir Putin, potwierdzając swoją ocenę kandydata do amerykańskiej prezydentury podczas dyskusji w ramach 20. Międzynarodowego Forum Gospodarczego w Sankt Petersburgu.

- Powiedziałem, że kandydat na prezydenta USA jest osobą ekstrawagancką - powiedział Władimir Putin. - Jest, prawda? Nie określiłbym go w żaden inny sposób - stwierdził rosyjski prezydent podczas 20. Międzynarodowego Forum Gospodarczego w Sankt Petersburgu.

Podkreślił, że jego wcześniejsze komentarze dotyczące Trumpa były źle interpretowane. Putin dodał, że na podstawie dotychczasowych uwag Trumpa można uważać, że jego wybór sprzyjałby pełnej naprawie relacji amerykańsko-rosyjskich.

"Rosja jest gotowa do współpracy z USA"

Rosyjski przywódca zaznaczył, że ktokolwiek zostanie kolejnym prezydentem USA, Rosja będzie szukać możliwości współpracy.

Przypomniał, że kiedy Hillary Clinton była sekretarzem stanu USA, nie miał z nią bezpośrednich kontaktów. Dodał też, że jest bardzo wdzięczny Billowi Clintonowi za to, że za jego prezydentury relacje amerykańsko-rosyjskie były bardzo dobre.

- Ameryka jest potęgą, prawdopodobnie jedynym supermocarstwem, akceptujemy to - ocenił Putin. - Chcemy i jesteśmy gotowi na współpracę ze Stanami Zjednoczonymi. Świat potrzebuje takiego supermocarnego państwa, jakim są Stany Zjednoczone, my tego potrzebujemy… nie potrzebujemy ich, żeby ciągle wtrącały się w nasze wewnętrzne sprawy, żeby mówiły nam jak mamy żyć - podkreślił.

Autor: tmw\mtom / Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości