Putin nie pojawi się na pogrzebie Michaiła Gorbaczowa. "Nie pozwoli mu na to roboczy grafik"

Autor:
tm\mtom
Źródło:
PAP, Reuters

Krem informuje, że prezydent Rosji Władimir Putin nie weźmie udziału w sobotnich uroczystościach pogrzebowych ostatniego przywódcy ZSRR Michaiła Gorbaczowa. Jak stwierdził rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, Putin pożegnał ostatniego przywódcę ZSRR w szpitalu, w którym ten dwa dni wcześniej zmarł.

- Prezydent Rosji Władimir Putin nie weźmie udziału w sobotnich uroczystościach pogrzebowych ostatniego przywódcy ZSRR Michaiła Gorbaczowa - poinformował cytowany przez agencję Reutera, rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Stwierdził, że Putin pożegnał już Gorbaczowa w czwartek moskiewskim Centralnym Szpitalu Klinicznym, gdzie ten we wtorek zmarł. Do szpitala Putin pojechał przed wylotem do Kaliningradu.

- Niestety, harmonogram prac prezydenta nie pozwala mu na to 3 września, więc zdecydował się zrobić to dzisiaj – powiedział Pieskow.

Gorbaczow, pierwszy i jedyny prezydent ZSRR, zmarł we wtorek wieczorem w wieku 91 lat. W sobotę odbędzie się jego pogrzeb, który, jak powiedział Pieskow, będzie miał "elementy" państwowej ceremonii.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tm\mtom

Źródło: PAP, Reuters

Pozostałe wiadomości