Przełożona egzekucja mordercy. "Ogromne ryzyko zakażenia koronawirusem"

Autor:
asty
Źródło:
PAP

Chociaż władze systemu więziennictwa w Teksasie zapewniały, że podjęły dodatkowe kroki, by zapewnić wszystkim zebranym bezpieczeństwo, i były gotowe przeprowadzić egzekucję, sąd apelacyjny w obawie przed koronawirusem o 60 dni przełożył zaplanowaną na środę egzekucję wielokrotnego mordercy Johna Hummela. Nie zmienił przy tym zasądzonej kary.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Michael Mowla, adwokat skazanego Johna Hummela doprowadził do przełożenia egzekucji, argumentując, że jej przeprowadzenie "mogłoby przyczynić się do rozprzestrzenienia Covid-19".

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE. RAPORT TVN24.PL >>>

"Ogromne ryzyko zakażenia koronawirusem"

Egzekucje w zakładzie karnym w Huntsville przygotowuje wiele osób, w tym funkcjonariusze więzienni, adwokaci i lekarze. Ich świadkami często jest rodzina lub przyjaciele skazanego lub krewni ofiar. - Zebranie ich wszystkich w jednym miejscu to ogromne ryzyko zakażenia koronawirusem - wskazywał Michael Mowla.

Władze systemu więziennictwa w Teksasie zapewniały, że podjęły dodatkowe kroki, by zapewnić wszystkim zebranym bezpieczeństwo i były gotowe przeprowadzić egzekucję. Mimo to stanowy sąd apelacyjny zdecydował się podarować Hummelowi dodatkowe 60 dni życia. Nie zmienił mu przy tym zasądzonej kary.

44-letni John William Hummel został skazany w 2011 roku za morderstwo ciężarnej małżonki oraz teścia. Prokuratorzy uważają, że mężczyzna zabił członków swojej rodziny, by móc ubiegać się o względy kobiety, którą spotykał w lokalnym sklepie spożywczym.

Pandemia COVID-2019 pochłonęła na świecie do tej pory prawie 9 tysięcy ofiar, a prawie 220 tysięcy osób zostało zakażonych nowym wirusem.

Autor:asty

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości