Prezydent elekt Brazylii rozmawiał z Putinem

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP

Prezydent elekt Brazylii Luiz Inacio Lula da Silva poinformował, że prezydent Rosji Władimir Putin pogratulował mu niedawnej wygranej w wyborach i mówił o zacieśnieniu relacji między oboma krajami. W osobnym oświadczeniu Kreml przekazał, że obaj politycy wyrazili przekonanie, iż "strategiczne partnerstwo będzie się pomyślnie rozwijać".

Agencja Reutera przypomniała, że prezydent Rosji Władimir Putin powiedział na początku roku, że ma "dobre relacje" zarówno z Lulą, jak i urzędującym skrajnie prawicowym Jairer Bolsonaro. Ustępujący prezydent Brazylii odbył w lutym, na kilka dni przed rozpoczęciem wojny w Ukrainie, oficjalną podróż do Moskwy.

Luiz Inácio Lula da Silva, nowy prezydent BrazyliiGetty Images

Lula, który na początku swojej kadencji planuje odwiedzić Stany Zjednoczone i Chiny, próbował podkreślić, że odkąd wygrał wybory z październiku, Brazylia "powróciła" na światową scenę.

Lula rozmawiał z Putinem

"Putin pogratulował mi zwycięstwa w wyborach i życzył dobrej administracji i wzmocnienia stosunków między naszymi krajami" - napisał na Twitterze Luiz Inacio Lula da Silva. "Brazylia powraca, szukając dialogu ze wszystkimi i jest zaangażowana w walkę o świat bez głodu i pokój" - dodał.

W osobnym oświadczeniu Kreml przekazał, że obaj politycy wyrazili przekonanie, iż "strategiczne partnerstwo będzie się pomyślnie rozwijać".

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości