Prezydent Czech miał wypadek. Trafił do szpitala na obserwację

Źródło:
PAP
Prezydent Czech Petr Pavel miał niegroźny wypadek motocyklowy
Prezydent Czech Petr Pavel miał niegroźny wypadek motocyklowyTVN24 BiS
wideo 2/3
Prezydent Czech Petr Pavel miał niegroźny wypadek motocyklowyTVN24 BiS

Prezydent Czech Petr Pavel zranił się podczas jazdy na motocyklu na zamkniętym obiekcie sportowym. Jak poinformowała kancelaria prezydenta, obrażenia się niegroźne, ale wymagają obserwacji w szpitalu. 62-letni Pavel jest znany z zamiłowania do jazdy motocyklem i dobrej kondycji fizycznej.

Obrażenia nie są poważne, ale wymagają krótkiej obserwacji w Centralnym Szpitalu Wojskowym w Pradze - poinformowała w czwartek wieczorem na platformie X kancelaria prezydenta.

Centralny Szpital Wojskowy w Pradze nie sprecyzował charakteru obrażeń ani jak długo szef państwa będzie hospitalizowany. Wypadkiem nie zajmuje się policja, ponieważ doszło do niego na zamkniętym obiekcie sportowym. Czeski dziennik "Blesk" poinformował, że prezydent Pavel doznał złamania żebra.

Życzenia szybkiego powrotu do zdrowia przekazał prezydentowi premier Petr Fiala.

Zobacz też: Prezydent Czech Petr Pavel w "Faktach po Faktach"

62-letni Pavel, były generał czeskiej armii i były szef Komitetu Wojskowego NATO, jest znany z dobrej kondycji fizycznej. Skacze ze spadochronem, bierze udział w biegach i chodzi po górach.

Petr Pavel znany jest ze swojego zamiłowania do jazdy motocyklemCTK Photo/Miroslav Chaloupka/PAP

Zapalony motocyklista po wyborze na prezydenta nie zrezygnował z tej rozrywki. Latem 2023 roku czeskie media obiegło nagranie z prezydentem jeżdżącym na motocyklu bez kasku. Pavel przeprosił później za swe zachowanie, określił je jako "głupie" i przekazał datek na fundację pomagającą motocyklistom.

Jeszcze przed inauguracją w 2023 roku Pavel przeszedł badania lekarskie i przedstawił ich wyniki. Według lekarzy kompleksowe badanie wykazało, że jest zdolny do pełnienia wszystkich obowiązków prezydenckich.

Autorka/Autor:ek

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: CTK Photo/Miroslav Chaloupka/PAP