Świat

Wspólne selfie premierów Chin i Indii. Chińczycy zaskoczeni

Świat

Twitter / Narendra ModiChińczycy są zaskoczeni aktywnością premiera Indii w mediach społecznościowych

Przebywający z wizytą w Chinach premier Indii Narendra Modi spontanicznie zaprosił w Pekinie premiera ChRL Li Keqianga do zrobienia sobie wspólnego selfie, a następnie zamieścił je na swym koncie na portalu Weibo, chińskim odpowiedniku Twittera.

Gospodarz spotkania, nieprzywykły - jak zauważa agencja Reutera - do takich spontanicznych zachowań, przystał na propozycję swego gościa, który znany jest z aktywności w mediach społecznościowych.

Wspólne selfie uśmiechnięci i stojący ramię w ramię premierzy zrobili sobie na tle zabytkowego budynku. Zdjęcie zostało zamieszczone na koncie premiera Indii na portalu Weibo, które założył tuż przed wyjazdem do Państwa Środka.

Chińczycy pozytywnie zaskoczeni

Wielu użytkownikom portalu spodobało się zdjęcie szefów rządów. "Jaki słodziutki premier!" - brzmiały wpisy.

Kilku internautów zastanawiało się, dlaczego chińscy przywódcy są nieobecni w mediach społecznościowych. "Czyż nie byłoby wspaniale, gdyby premier Li miał swoje konto na Weibo? Moglibyśmy wtedy bezpośrednio mu odpowiadać" - napisał jeden z internautów.

Po rozmowach z szefem chińskiego rządu premier Modi udaje się w sobotę do Szanghaju, stolicy gospodarczej Chin, na rozmowy dotyczące kwestii handlowych. Będzie to ostatni dzień jego trzydniowej wizyty w Państwie Środka.

Autor: mm/sk / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Twitter / Narendra Modi