Poroszenko po ataku na "Charlie Hebdo": Ukraina wie, czym jest wojna z terroryzmem

[object Object]
Polska konsul: helikoptery lataj. Akcja trwatvn24
wideo 2/10

"Ukraina wspiera Francję w walce z terroryzmem" - napisał na Twitterze prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Dodał, że jego kraj wie, czym jest wojna z terroryzmem.

Poroszenko zamieścił na Twitterze zdjęcie, na którym wpisuje się do księgi kondolencyjnej ku czci ofiar paryskich zamachów terrorystycznych. Księga wystawiona jest we francuskiej ambasadzie w Kijowie. Widać na nim prezydenta przy biurku, w tle wystawiona jest plansza z napisem po francusku: "Nous sommes Charlie Hebdo" (Jesteśmy Charlie Hebdo).

Poroszenko opatrzył fotografię podpisem: "Ukraina wie, czym jest walka z terroryzmem".

W innym wpisie zapewnił o solidarności z Francją w walce z terroryzmem. Zamieścił zdjęcie z długopisem, który urósł do rangi symbolicznej "broni" przeciwko dżihadystom po zamordowaniu rysowników w redakcji satyrycznego magazynu "Charlie Hebdo".

Poroszenko złożył także kwiaty pod ambasadą Francji w Kijowie.

Poroszenko jedzie do Paryża

Poroszenko poinformował także, że wybiera się do Paryża na marsz przeciw terroryzmowi. Udział w manifestacji zapowiedzieli między innymi premierzy Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii i Polski - David Cameron, Matteo Renzi, Mariano Rajoy i Ewa Kopacz, a także przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk oraz szefowie Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego Jean-Claude Juncker i Martin Schulz. Według dziennika "Die Welt" dołączy do nich również kanclerz Niemiec Angela Merkel.

[object Object]
14.01.2015 | Francja: nowy numer „Charlie Hebdo” wyprzedany na pniuFakty TVN
wideo 2/20

Autor: pk//rzw / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: President of Ukraine

Raporty:
Pozostałe wiadomości