Victoria Nuland w Moskwie. Podsekretarz stanu USA spotka się z doradcą Władimira Putina

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP

Podsekretarz stanu USA do spraw politycznych Victoria Nuland przybyła w poniedziałek do Moskwy. Podczas wizyty, która potrwa do 13 października, spotka się doradcą prezydenta Władimira Putina do spraw międzynarodowych Jurijem Uszakowem i wiceministrem spraw zagranicznych Siergiejem Riabkowem.

Podsekretarz stanu USA Viktoria Nuland znajduje się na rosyjskiej "czarnej liście" i w maju 2019 roku Rosja odmówiła jej wizy, wyjaśniając, że jest ona objęta sankcjami ogłoszonymi w odpowiedzi na wcześniejsze amerykańskie restrykcje. Teraz Moskwa zgodziła się na jej wjazd, według dziennika "Kommiersant", licząc na to, że Stany Zjednoczone wydadzą wizy dyplomatom rosyjskim, którym wcześniej odmówiły wizy.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Podczas wizyty, która potrwa do 13 października, podsekretarz stanu USA ds. politycznych Victoria Nuland spotka się doradcą prezydenta Władimira Putina do spraw międzynarodowych Jurijem Uszakowem i wiceministrem spraw zagranicznych Siergiejem Riabkowem, a także z wiceszefem administracji (kancelarii) Putina, Dmitrijem Kozakiem.

Moskwa przyjmuje objętą rosyjskimi sankcjami Viktorię Nuland

Victoria Nuland pełniła obowiązki asystent sekretarza stanu USA do 2017 roku. Zajmowała się m.in. konfliktem na wschodzie Ukrainy i uczestniczyła w rozmowach z Władisławem Surkowem, ówczesnym doradcą prezydenta Rosji, uważanym za jednego z architektów rosyjskiej polityki wobec Ukrainy. Teraz za kierunek ukraiński w administracji Putina odpowiada Kozak.

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości