Świat

Pochwalili się 3-tygodniową księżniczką

Świat

 
kungahuset.seMaleńka Estelle w objęciach mamy

Szwedzka księżniczka Estelle, córka Wiktorii i Daniela Westlinga, skończyła trzy tygodnie. Z tej okazji szwedzki dwór opublikował zdjęcia przyszłej królowej śpiącej w ramionach rodziców.

 
Estelle z tatą, Danielem Westlingiem (fot 

Estelle Silvia Ewa Mary, córeczka szwedzkiej następczyni tronu Wiktorii i jej męża Daniela Westlinga, urodziła się 23 lutego. W poniedziałek, trzy tygodnie po narodzinach księżniczki, dwór szwedzki opublikował jej zdjęcia wraz z rodzicami. Na jednym z nich Estelle śpi w ramionach mamy, na innym - taty, a na trzecim tulona jest przez oboje rodziców.

 
I z obojgiem rodziców (fot 

Fotografie, zamieszczone na stronie internetowej dworu, a także na profilu na Facebooku, wywołały furorę wśród internautów. W ciągu kilku godzin "polubiło" je około 5 tysięcy osób.

Chrzest w maju

Księżniczka kiedyś zasiądzie na szwedzkim tronie (jest druga w kolejce, po swojej mamie). Jest pierwszą kobietą w historii Szwecji, która odziedziczy tron bez względu na to, czy będzie miała młodszych braci (dotąd kobieta mogła zasiąść na tronie tylko w przypadku, gdy nie było męskiego dziedzica).

Szwedzki dwór, również za pośrednictwem Facebooka, ogłosił również, że chrzciny Estelle odbędą się 22 maja w kaplicy Zamku Królewskiego w Sztokholmie.

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: kungahuset.se

Pozostałe wiadomości