Ponad dwie tony kokainy przechwycone w peruwiańskim porcie

Autor:
ks//now
Źródło:
PAP

Ponad dwie tony kokainy przejęły służby w największym porcie Peru, El Callao, na obrzeżach stolicy kraju - poinformowały peruwiańskie władze. Według ustaleń funkcjonariuszy kokaina miała trafić do Turcji szlakiem morskim. Kokaina została wyceniona na "co najmniej 20 milionów dolarów" - przekazał szef policji z El Callao.

- To pierwszy incydent, o którym wiemy, gdy miejscem dostawy jest Turcja. Zwykle narkotyki są kierowane do portów w Belgii, Holandii, Hiszpanii i Francji - powiedział szef policji El Callao, pułkownik Luis Angel Bolanos.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej policja pokazała kokainę, która została przymocowana do gumowych arkuszy i wyglądała jak setki płytek ceramicznych zapakowanych w drewniane skrzynie umieszczone wewnątrz kontenera transportowego.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Brytyjskie władze szykują zakaz sprzedaży popularnego środka. "Każdy widzi te małe pojemniki"

Bolanos powiedział, że skonfiskowana kokaina została wyceniona na "co najmniej 20 milionów dolarów".

ONZ: Peru i Kolumbia to czołowi producenci kokainy

Peru skonfiskowało w ubiegłym roku rekordową liczbę ponad 86 ton narkotyków i nielegalnych substancji, z czego 28 ton to chlorowodorek kokainy, wynika z danych policyjnych.

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych Peru i Kolumbia należą do czołowych światowych producentów kokainy i liści koki, z których jest wytwarzana.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ks//now

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości