Świat

Niepoprawna politycznie Miss zachowa tytuł

Świat


Carrie Prejean nadal będzie nosić tytuł Miss Kalifornii. Zdecydował tak we wtorek Donald Trump, znany miliarder, który szefuje organizacji konkursów Miss USA. Prejean zasłynęła swoim sprzeciwem wobec związków homoseksualnych, jaki wyraziła w kwietniu podczas finału konkursu Miss USA.

Wysoka blondynka, która 13 maja skończy 22 lata, spotkała się po swojej wypowiedzi z falą ataków, a także z postulatami o odebranie jej tytułu Miss Kalifornii.

- Carrie pozostanie Miss Kalifornii. Dała uczciwą odpowiedź na pytanie i trzeba ją za to pochwalić - stwierdził Trump na wtorkowej konferencji prasowej. Odniósł się w ten sposób do odpowiedzi, jakiej udzieliła na pytanie o jej opinię na temat związków homoseksualnych w czasie finału konkursu Miss USA. W ten sposób biznesmen uciszył lobby homoseksualne i liberałów, którzy od czasu kwietniowej gali domagali się odebrania Prejean tytułu.

Drugie miejsce karą za przekonania?

Zostałam ukarana za korzystanie z prawa do wolności słowa. Nikt nie powinien być uciszany za wypowiadanie tego, co myśli

Zdjęcia topless? Śliczne!

Środowiska, które domagały się odebrania Prejean tytułu wytoczyły jeszcze jedną armatę - kilka lat temu kobieta pozowała do zdjęć topless. Komentując podczas swojego wystąpienia ten wątek Donald Trump stwierdził, że fotografie są "do przyjęcia, śliczne". A także dodał, iż "żyjemy w XXI wieku". Podczas konferencji szczęśliwa Miss podziękowała Trumpowi, jak i "tysiącom Amerykanów", którzy ją poparli. Dodała, że wypowiadając swoje słowa "nie chciała nikogo obrazić", a także to, że nadal uważa, że "małżeństwo jest związkiem mężczyzny i kobiety".

Idolka konserwatystów

Kontynuując swoją wypowiedź Prejean mówiła także, iż jest obiektem "pełnych nienawiści ataków, godnych pogardy plotek i fałszywych oskarżeń". - Zostałam ukarana za korzystanie z prawa do wolności słowa. Nikt nie powinien być uciszany za wypowiadanie tego, co myśli - skwitowała Miss.

Carrie Prejean jest od kilku tygodni bohaterką konserwatywnych mieszkańców USA. Konserwatyści zajmują się ostatnio walką z falą decyzji sądów i parlamentów w niektórych stanach, które przyznały homoseksualistom prawo do zawierania małżeństw. Wedle sondaży, większość Amerykanów jest takim związkom przeciwna.

Źródło: PAP