Świat

"Niech Pan bezpiecznie prowadzi podróżujących"

Świat

Papież modlił się w intencji ofiar wypadków
Telepace / PAP/EPAPapież modlił się w intencji ofiar wypadków

Papież modlił za ofiary wypadków drogowych podczas niedzielnego spotkania z wiernymi na Anioł Pański. Dzisiaj obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

Na spotkanie z papieżem przybyli na Plac świętego Piotra liczni motocykliści. Ryk motorów ich pojazdów towarzyszył słowom Benedykta XVI.

Modlitwa o ostrożność

Po polsku papież powiedział: - Serdeczne pozdrowienie kieruję do Polaków. Dziś przypada Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Tych, którzy zginęli, polecam Bożemu miłosierdziu. Wszystkich, którzy przemierzają drogi świata, zachęcam do zachowania ostrożności, w duchu odpowiedzialności za dar zdrowia i życia własnego i innych.

- Niech Pan bezpiecznie prowadzi podróżujących i niech wam błogosławi - dodał Benedykt XVI.

Pamiętamy o ofiarach

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych (World Day of Remembrance for Road Crash Victims) – przez szereg lat znany jako Europejski Dzień Pamięci – zainicjowany został przez angielską organizację RoadPeace w 1993 r.

W 2005 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ zaprosiło państwa członkowskie i społeczność międzynarodową do obchodzenia trzeciej niedzieli listopada jako corocznego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Dzień ten ma być wyrazem uznania dla ofiar wypadków drogowych i ich rodzin.

Źródło: PAP, lex.pl

Źródło zdjęcia głównego: Telepace / PAP/EPA