Naukowiec z CERN człowiekiem Al-Kaidy?

 
cern.orgW CERN pracują naukowcy z całego świata

Jeden z dwóch aresztowanych w tym tygodniu we Francji mężczyzn podejrzanych o współpracę z Al-Kaidą był badaczem pracującym w CERN (Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych) - poinformowały w piątek francuskie źródła sądowe.

Pochodzący w Algierii bracia zostali zatrzymanie w czwartek w Vienne, w południowo-wschodniej Francji. Policja podejrzewa, że są oni współpracownikami Al-Kaidy Islamskiego Maghrebu - północnoafrykańskim skrzydłem organizacji.

Zdaniem "Le Figaro" starszy z zatrzymanych, pracownik CERN kontaktował się z terrorystami i zasugerował tej organizacji kilka potencjalnych celów ataków terrorystycznych we Francji.

Choć źródła sądowe potwierdziły, że jeden z braci był w kontakcie z osobami zbliżonymi do Al-Kaidy, to zaznaczyły, że nie ma dowodów na planowanie zamachu.

Zderzacz Hadronów rozsławił CERN

CERN stał się szczególnie znany od kiedy otwarto tam Wielki Zderzacz Hadronów, którego ma pomóc w lepszym poznaniu początków wszechświata i budowy materii.

Al-Kaida Islamskiego Maghrebu przyznała się do przeprowadzenia w sierpniu samobójczego zamachu na ambasadę Francji w Mauretanii, w którym ranne zostały trzy osoby.

Źródło: PAP, lex.pl

Źródło zdjęcia głównego: cern.org

Pozostałe wiadomości