"Nazywam się Latulip". Po 30 latach przypomniał sobie, kim jest


Edgar Latulip w 1986 roku zaginął bez wieści w kanadyjskiej prowincji Ontario. Teraz przypomniał sobie swoją prawdziwą tożsamość i mógł wrócić do rodziny.

Edgar Latulip jest niepełnosprawnym intelektualnie mężczyzną - umysłowo odpowiada 12-letniemu chłopcu.

Gdy miał 21 lat, zniknął z domu dla osób niepełnosprawnych w kanadyjskiej prowincji Ontario. Wsiadł do autobusu, lecz wkrótce później doznał urazu głowy, która prawdopodobnie spowodowała u niego utratę pamięci.

Od tamtej pory rozpoczął nowe życie w oddalonym o około 130 kilometrów regionie Niagara pod zupełnie innym nazwiskiem. Gdy nagle zaczął sobie przypominać swoją przeszłość, zgłosił się do pracownika socjalnego i powiedział mu o wszystkim, co sobie zdołał przypomnieć.

Pracownik socjalny sprawdził kim jest Edgar Latulip i odkrył, że mężczyzna o takim nazwisku był od trzydziestu lat zaginiony. To, że po 30 latach odnalazł się, potwierdził test DNA.

Informacja "zwaliła z nóg"

- Jestem policjantem od 18 lat, ale takie historie widziałem tylko w telewizji - powiedział Philip Gavin z lokalnej policji.

Matka Edgara, Sylvia Wilson, powiedziała w rozmowie z gazetą "Record", że informacja o odnalezieniu jej syna "zwaliła ją z nóg". Jak przyznała, w przeszłości miała trudną relację ze swoim najstarszym dzieckiem, ale chciałaby "porozmawiać z nim i pomóc mu w jakikolwiek sposób". - Chcę go po prostu zobaczyć - mówiła.

Ludzie bez pamięci

Jak przypomina BBC, podobne historie zdarzały się już w przeszłości. W 2004 roku w samochodzie zaparkowany przed jedną z restauracji w USA znaleziono nagiego mężczyznę, który nie miał pojęcia kim jest i skąd się w nim znalazł. Odkrycie jego tożsamości stało się wówczas medialną obsesją w USA - ostatecznie ustalono, że nazywał się Benjaman Kyle.

Rok później w Wielkiej Brytanii został natomiast znaleziony na plaży młody Niemiec. Mężczyzna nic nie pamiętał, posiadał jednak talent muzyczny, co spowodowało nadanie mu przydomka medialnego "pianista".

Autor: mm\mtom / Źródło: BBC, Global News

Pozostałe wiadomości