Trzęsienie ziemi w Meksyku. Relacje świadków

Autor:
asty,js/kg
Źródło:
PAP, Reuters

Meksyk liczy straty po trzęsieniu ziemi, do którego doszło w pobliżu Acapulco. Budynki kołysały się w oddalonym o ponad 300 kilometrów mieście Meksyk. W Iztapalapie - jednej ze stołecznych dzielnic - ludzie utknęli w wagonie kolejki linowej. Gubernator stanu Guerrero powiedział lokalnej telewizji, że w zginęła jedna osoba – metalowy słup spadł na mieszkańca Coyuca de Benitez.

Magnituda wstrząsu osiągnęła 7,1. Epicentrum wstrząsu znajdowało się na głębokości około 10 kilometrów, a jego środek około 17 kilometrów na północny wschód od Acapulco. Władze Meksyku poinformowały w środę, że nie było doniesień o zniszczeniach w mieście, w niektórych dzielnicach odcięto dostawy prądu.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Z kolei prezydent Meksyku Adres Manuel Lopez Obrador powiedział, że trzęsienie ziemi nie spowodowało większych szkód w regionie Oaxaca.

Ludzie utknęli w wagonie kolejki linowej

W mieście Meksyk ziemia trzęsła się przez prawie minutę w niektórych częściach stolicy, ale była mniej odczuwalna w innych częściach. Niektórzy ludzie ewakuowali się na krótko ze swoich budynków, ale większość szybko wróciła do środka w deszczową noc.

W trakcie trzęsienia ziemi pasażerowie metra utknęli na stacji Pino Suarez. Jeden ze świadków powiedział agencji Reutera, że pociągi zatrzymały się na około 15 minut. W dzielnicy Iztapalapa ludzie utknęli w wagonie na górze kolejki linowej.

Mieszkańcy Acapulco spali w samochodach

Mieszkańcy kurortu Acapulco w związku z trzęsieniem ziemi noc spędzili w samochodach. – Byliśmy w szoku – powiedziała Andrea de Valle, która chwilę przed wstrząsami oglądała film w kinie. – Nie było alarmów o trzęsieniu ziemi, więc dowiedzieliśmy się o nim dopiero, gdy to się zaczęło – dodała.

Przed jednym z hoteli w kurorcie słupy zmiażdżyły stojące przed wejściem samochody. Doszło również do kilku osuwisk ziemi.

Zginęła jedna osoba

Gubernator stanu Guerrero powiedział lokalnej telewizji, że zginęła jedna osoba – metalowy słup spadł na mieszkańca Coyuca de Benitez.

Autor:asty,js/kg

Źródło: PAP, Reuters

Pozostałe wiadomości