Miał zabić ciotkę, bo zmuszała go do nauki. Zwłoki ukrył za lodówką

Źródło:
fgjcdmx.gob.mx, Marca, El Universal
Do zdarzenia doszło w mieście Meksyk
Do zdarzenia doszło w mieście Meksyk
Google Earth
Do zdarzenia doszło w mieście Meksyk Google Earth

Meksykańska policja śledcza poinformowała w niedzielę 26 marca o aresztowaniu 20-letniego Angela N., oskarżonego o zabójstwo swojej ciotki. Do zbrodni doszło w 2021 roku, w stolicy kraju. Według lokalnych mediów, motywem miało być zmuszanie młodego mężczyzny przez krewną do nauki. 

Jak wynika z oświadczenia policji oraz informacji przekazanych przez media, Angel N. miał za pomocą noża zadać ciotce 20 ran kłutych, co doprowadziło do jej śmierci. Aresztowany miał ukryć ciało zamordowanej krewnej za lodówką, a następnie uciec do oddalonego o ponad 900 kilometrów miasta Monterrey, gdzie w ubiegłym tygodniu został aresztowany. Jak pisze meksykańska gazeta "El Universal", prawdopodobnym motywem zbrodni było zmuszanie młodego mężczyzny przez ciotkę do nauki.

Na trop Angela N. śledczych miały naprowadzić informacje zgłaszane przez sąsiadów zamordowanej, którzy na kilka dni przed morderstwem byli świadkami gwałtownej kłótni między krewnymi. Gdy zauważyli, że kobieta od dłuższego czasu nie wychodzi z domu, zaczęli bacznie obserwować jej mieszkanie.

Angel N. wynosił z domu różne przedmioty i je sprzedawał

W ciągu kilu dni od zabójstwa, sąsiedzi mieli parokrotnie widzieć wychodzącego z mieszkania ciotki Angela N. Jak wynika z ich relacji, mężczyzna systematycznie wynosił z niego różne przedmioty. Śledztwo wykazało, że sprzedawał je, by pozyskać środki na ucieczkę do położonego na północy kraju miasta Monterrey.

Sąsiedzi zawiadamiają policję

Nietypowe zachowania 20-latka i dobiegająca z mieszkania woń rozkładających się zwłok skłoniły sąsiadów denatki do zgłoszenia sprawy na policję. Ciało zamordowanej kobiety znaleziono za lodówką, domniemanego sprawcy zabójstwa na miejscu już nie było.

Po dwóch latach od zdarzenia, funkcjonariusze policji śledczej, współpracujący z detektywami z Biura Prokuratora Generalnego Miasta Meksyk ustalili miejsce pobytu Angela N. i dokonali jego aresztowania. Mężczyzna został przewieziony do stolicy kraju, gdzie stanie przed sądem.

Jeśli doświadczasz przemocy albo jesteś jej świadkiem, zadzwoń na numer alarmowy 112 lub na infolinię Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia", które oferuje całodobową pomoc osobom doznającym przemocy, świadkom przemocy oraz osobom poszukującym informacji na temat zjawiska i sposobów przeciwdziałania przemocy w rodzinie pod numerem 800 120 002.

Autorka/Autor:jdw//az

Źródło: fgjcdmx.gob.mx, Marca, El Universal

Źródło zdjęcia głównego: Photo Spirit/Shutterstock