"Poinformowani i zachwyceni". Rodzina królewska zareagowała na narodziny córki Meghan i Harry'ego

Autor:
mjz//rzw
Źródło:
Reuters, PAP

"Wiele gratulacji dla księcia i księżnej Sussexu z okazji narodzin córki" - napisał brytyjski premier Boris Johnson gdy ogłoszono, że księżna Meghan i książę Harry powitali na świecie swoje drugie dziecko. Niedługo potem zareagowała rodzina panująca. Królowa Elżbieta II, książę Karol i jego żona Camilla, oraz książę William z żoną Kate "zostali poinformowani i są zachwyceni wiadomością o narodzinach córki księcia i księżnej Sussexu" - przekazała rzeczniczka Pałacu Buckingham.

Meghan Markle urodziła córkę. To drugie dziecko jej i księcia Harry'ego. Córka księżnej i księcia Sussexu otrzymała imiona na cześć brytyjskiej królowej Elżbiety II oraz księżnej Diany, zmarłej matki księcia. Dziewczynka urodziła się w piątek w szpitalu Santa Barbara Cottage w Kalifornii. 

Księżna Meghan i książę HarryShutterstock

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Reakcja królowej i innych przedstawicieli rodziny królewskiej

Królowa, jej syn książę Karol (ojciec księcia Harry'ego) i jego żona Camilla, oraz książę William (brat Harry'ego) i jego żona Kate "zostali poinformowani i są zachwyceni wiadomością o narodzinach córki księcia i księżnej Sussexu" - przekazała rzeczniczka Pałacu Buckingham.

Już wcześniej na wiadomość z Kalifornii zareagował premier Boris Johnson. "Wiele gratulacji dla księcia i księżnej Sussexu z okazji narodzin córki" - napisał.

"Wspaniałe wieści! Gratulacje dla księcia i księżnej Sussex" - stwierdził lider brytyjskiej opozycji, przywódca Partii Pracy Keir Starmer.

Gratulacje złożyła także założona przez księcia Harry'ego Fundacja Invictus Games, która zainicjowała igrzyska dla weteranów poszkodowanych w czasie misji wojskowych. "Gratulacje dla naszego patrona, księcia Sussexu i księżnej Sussexu z okazji narodzin ich drugiego dziecka! Witamy w InvictusFamily, Lilibet "Lili" Diana Mountbatten-Windsor!"

Autor:mjz//rzw

Źródło: Reuters, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości