Wypadek z udziałem motocykla z kolumny księżnej. Poszkodowana jest w stanie krytycznym

Źródło:
Sky News
Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej na nagraniach archiwalnych
Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej na nagraniach archiwalnych
Archiwum Reuters
Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej na nagraniach archiwalnychArchiwum Reuters

Motocykl jadący w kolumnie ochraniającej księżną Zofię, bratową króla Karola III, potrącił starszą kobietę. Do wypadku doszło w zachodniej części Londynu. Wiadomo, że ranna jest w wieku powyżej 80 lat i trafiła do szpitala w stanie krytycznym.

Jak informują brytyjskie media, w środę o godz. 15:21 doszło do wypadku z udziałem kolumny, w której jechała księżna Edynburga, Zofia. Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu ulic Cromwell Road i Warwick Road w zachodnim Londynie. Motocykl jadący w kolumnie potrącił ponad 80-letnią kobietę, która w stanie krytycznym została przewieziona do szpitala.

ZOBACZ TEŻ: Kto z balkonu ma szansę zasiąść na tronie? Pozycja Harry'ego może zaskakiwać

Pałac Buckingham i oświadczenie w sprawie wypadku księżnej

W momencie wypadku księżna Zofia znajdowała się w jednym z pojazdów kolumny. Krótkie oświadczenie w związku ze zdarzeniem wydał Pałac Buckingham. "Serdeczne myśli i modlitwy księżnej są z poszkodowaną panią i jej rodziną" - wskazano w komunikacie, cytowanym przez Sky News. "(Księżna - red.) jest wdzięczna za szybką reakcję ze strony służb ratunkowych i będzie na bieżąco informować o rozwoju sytuacji. Dalsze komentarze w tej chwili nie byłby właściwe, ponieważ trwa dochodzenie w sprawie tego incydentu" - wskazano.

Potrącona kobieta została zabrana do szpitala przez karetkę. "Pozostaje tam w stanie krytycznym" - przekazała w oświadczeniu w czwartek rano londyńska policja. Wskazano też, że nie odnotowano innych osób rannych. Śledztwo w sprawie wypadku prowadzi jednostka Independent Office for Police Conduct.

Księżna Zofia jest żoną księcia Edwarda, syna królowej Elżbiety i brata króla Karola III.

ZOBACZ TEŻ: Pierwsza taka chwila od 70 lat. Tak wyglądała koronacja Karola III

Autorka/Autor:pb//am

Źródło: Sky News

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock