Księżna Kate publikuje kolejne zdjęcie. "Dziękuję za wszystkie miłe wiadomości"

Źródło:
tvn24.pl
Księżna Kate i książę William na archiwalnych nagraniach
Księżna Kate i książę William na archiwalnych nagraniachArchiwum Reutera
wideo 2/3
Księżna Kate i książę William na archiwalnych nagraniachArchiwum Reutera

Z okazji 9. urodzin księżnej Charlotte na oficjalnych profilach księżnej Kate i księcia Williama w mediach społecznościowych ukazało się zdjęcie ich córki. Autorką jest sama księżna Kate, która w marcu ogłosiła, że walczy z nowotworem. Tymczasem książę William odpowiedział na pytanie, jak czuje się żona.

Dla księżnej i księcia Walii zdjęcia z okazji urodzin dzieci to rodzinna tradycja. 23 kwietnia na oficjalnym profilu książęcej pary zamieszczono zdjęcie księcia Louisa, który obchodził wtedy swoje 6. urodziny. W czwartek 2 maja na tym samym profilu pokazało się zdjęcie księżniczki Charlotte, która właśnie kończy 9 lat. Autorką fotografii - jak podkreślono w podpisie - jest księżna Walii. Poza życzeniami dla córki książęca para dziękuje też "za wszystkie miłe wiadomości".

Do życzeń we wpisie dołączyli licznie komentujący instagramowy post, zwracając jednocześnie uwagę na podobieństwo dziewczynki do ojca - księcia Williama.

ZOBACZ TEŻ: To zdjęcie "miało uspokoić", kolejne agencje je wycofują. Księżna Kate przeprasza

Książę William zapytany jak czuje się żona

Książę William 18 kwietnia powrócił do wykonywania publicznych obowiązków. Zrezygnował z nich w tygodniach poprzedzających oświadczenie swojej żony, księżnej Kate. W opublikowanym w marcu oświadczeniu ujawniła ona, że zmaga się z nowotworem. Powrót księcia do pracy spotkał się z entuzjastyczną reakcją. Według mediów może on świadczyć o poprawie stanu zdrowia księżnej Kate. "To "sygnał (...), że jego żona czuje się na tyle dobrze, że może on wznowić pełnienie publicznych obowiązków" - oceniał portal CNN.

Aktywność księcia w ostatnich dniach nie słabnie. We wtorek książę odwiedził kilka instytucji - m.in. otwarty ostatnio James’ Place w Newcastle, ośrodek pomagający mężczyznom zmagającym się z problemami psychicznymi. Jak wynika z nagrań zmieszczonych w mediach społecznościowych książę został zapytany o rodzinę. - Jak czuje się księżna i dzieci? - zapytał jeden z rozmówców księcia przed ośrodkiem. - Wszystko w porządku, dziękuję - odpowiedział książę William. I dodał: - Wszyscy mamy się dobrze.

W ubiegłym tygodniu do wykonywania obowiązków powrócił też walczący z nowotworem król Karol. Lekarze są bardzo zadowoleni z dokonanego postępu i pozostają optymistyczni w sprawie rekonwalescencji króla Karola po tym, jak w lutym tego roku został u niego zdiagnozowany nowotwór. Dzięki poprawie zdrowia wróci do publicznych wystąpień - poinformował w oświadczeniu Pałac Buckingham.

ZOBACZ TEŻ: Historyczny gest Karola III. Księżna Kate z nowym odznaczeniem

Autorka/Autor:am

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock