Król Karol wraca do publicznych wystąpień

Źródło:
PAP
Król Karol III pojawił się publicznie po dłuższej przerwie spowodowanej rozpoczęciem leczenia raka
Król Karol III pojawił się publicznie po dłuższej przerwie spowodowanej rozpoczęciem leczenia rakaMaciej Woroch/Fakty TVN
wideo 2/3
Król Karol III pojawił się publicznie po dłuższej przerwie spowodowanej rozpoczęciem leczenia rakaMaciej Woroch/Fakty TVN

Lekarze są bardzo zadowoleni z dokonanego postępu i pozostają optymistyczni w sprawie rekonwalescencji króla Karola po tym, jak w lutym tego roku został u niego zdiagnozowany nowotwór. Dzięki poprawie zdrowia wróci do publicznych wystąpień - poinformował w oświadczeniu Pałac Buckingham.

"Program leczenia jego królewskiej mości będzie kontynuowany, ale ponieważ lekarze są usatysfakcjonowani postępami, król będzie mógł wrócić do części publicznych obowiązków" - przekazał rzecznik prasowy Pałacu Buckingham.

Na tym etapie nie wiadomo, jak długo leczenie potrwa, przekazał rzecznik, ale lekarze "byli bardzo zadowoleni z dokonanego postępu i pozostają optymistyczni w sprawie rekonwalescencji króla". Nie podano więcej szczegółów dotyczących stanu zdrowia monarchy ze względu na tajemnicę lekarską.

"Wobec zbliżającej się rocznicy koronacji królewska para pozostaje dozgonnie wdzięczna za wsparcie, jakie dostała z całego świata podczas trudów i radości minionego roku" - przekazał Pałac Buckingham.

W piątek Pałac potwierdził również informację o wizycie w Wielkiej Brytanii japońskiego cesarza Naruhito i jego żony pod koniec czerwca. Król Karol nie będzie pracował według zwyczajnego kalendarza letniego, a jego plany będą ustalane w konsultacji z lekarzami - doprecyzował rzecznik.

Problemy zdrowotne w rodzinie królewskiej

Nieobecność króla zbiegła się w czasie z informacjami dotyczącymi złego stanu zdrowia jego synowej, księżnej Walii Kate Middleton. U niej również wykryto nowotwór - podczas badań przed operacją, jakiej miała się poddać. Księżna Kate została poddana prewencyjnej chemioterapii. Do tej pory nie wróciła do zdrowia.

Autorka/Autor:asty//mrz

Źródło: PAP