Książę Andrzej współżył z nieletnią? Pałac Buckingham zaprzecza

Andrzej (z lewej) jest księciem Yorkuwiki (CC BY-SA 3.0) | Carfax2

Pałac Buckingham zaprzeczył, jakoby książę Andrzej miał kontakty seksualne z nieletnimi kobietami, a "jakiekolwiek sugestie dotyczące nieprzyzwoitego zachowania są całkowicie nieprawdziwe". Takie informacje wypłynęły w zeznaniach kobiety pozywającej Jeffreya Epsteina - swego czasu przyjaciela księcia Yorku.

W dokumentach złożonych w sądzie na Florydzie niewymieniona z imienia i nazwiska kobieta oskarża Epsteina o to, że była zmuszana przez niego w latach 1999-2002 do seksu z księciem Andrzejem. Była wtedy nieletnia.

Pozwy cywilne

Pałac Buckingham nie chciał jednak komentować postępowania sądowego i podkreślił, że w żadnym stopniu nie dotyczy ono syna Elżbiety II. - Odnosi się to do pozwów cywilnych, w których książę Andrzej nie jest stroną - podkreśliła rzeczniczka prasowa rodziny królewskiej.

Po czym dodała: - W związku z tym nie chcę komentować tej sprawy. By jednak rozwiać wszelkie wątpliwości, jakiekolwiek sugestie dotyczące nieprzyzwoitego zachowania (księcia Yorku - red.) z nieletnimi są całkowicie nieprawdziwe.

Na Florydzie od kilku lat toczy się cywilny proces, w którym oskarżonym jest Epstein. Amerykański biznesmen został w 2011 roku skazany na 18 miesięcy więzienia za zmuszanie niepełnoletnich do prostytucji. Po wyjściu całej sprawy na jaw książę Andrzej publicznie przepraszał za znajomość z Epsteinem.

Autor: kris//gak / Źródło: bbc.com

Źródło zdjęcia głównego: wiki (CC BY-SA 3.0) | Carfax2