Książę Harry w dwóch wywiadach. "Przychodzi moment, w którym milczenie jest zdradą"

Źródło:
Reuters
Meghan i Harry w dniu ogłoszenia zaręczyn i podczas pełnienia oficjalnych obowiązków (wideo archiwalne)
Meghan i Harry w dniu ogłoszenia zaręczyn i podczas pełnienia oficjalnych obowiązków (wideo archiwalne)Reuters
wideo 2/3
Meghan i Harry w dniu ogłoszenia zaręczyn i podczas pełnienia oficjalnych obowiązków (wideo archiwalne)Reuters

Książe Harry udzielił dwóch wywiadów. Powiedział między innymi, że jego relacje z rodziną królewską "nigdy nie musiały tak wyglądać". Oskarżał jednak Pałac Buckingham o brak wparcia dla niego i jego żony Meghan.

Harry i jego żona Meghan zrezygnowali z królewskich obowiązków w 2020 roku. Przeprowadzili się do Stanów Zjednoczonych, co tłumaczyli chęcią rozpoczęcia nowego życia i odcięcia się od brytyjskich mediów. Po przeprowadzce wielokrotnie krytykowali sposób, w jaki byli traktowani przez innych członków rodziny królewskiej.

Książę Harry powiedział w wywiadzie dla brytyjskiej telewizji ITV, którego fragment opublikowano w poniedziałek, że jego niespokojne relacje z rodziną królewską "nigdy nie musiały tak wyglądać" i chciałby "odzyskać" swojego ojca i brata. - Oni nie wykazali absolutnie żadnej chęci do pojednania - dodał.

W innym wywiadzie, dla amerykańskiej stacji CBS, Harry oskarżał Pałac Buckingham o brak wsparcia dla niego i jego żony. - Kiedy mówią nam przez sześć lat: "Nie możemy wydać oświadczenia, w którym będziemy was bronić", ale robią to w przypadku innych członków rodziny, to przychodzi moment, w którym milczenie jest zdradą - powiedział książę Harry.

Obydwa wywiady zostaną w całości wyemitowane 8 stycznia. Dwa dni później premierę będzie miała autobiografia Harry'ego.

Autorka/Autor:ads\mtom

Źródło: Reuters