Harry o "swojej największej obawie". Wywiad, w którym padło "kilka dość szokujących rzeczy"

Autor:
tas/adso
Źródło:
PAP, Reuters

Harry i Meghan, formalnie znani jako książę i księżna Sussexu, udzielili pierwszego telewizyjnego wywiadu od czasu przeprowadzki do Kalifornii. Para wzięła udział w programie Oprah Winfrey. W wywiadzie ze słynną dziennikarką Harry wyznał, że odejście z rodziny królewskiej było dla niego i Meghan "niewiarygodnie trudne".

- Po prostu czuję ulgę i szczęście, że siedzę tutaj, rozmawiając z tobą, z moją żoną u boku - mówił Harry w jednym z dwóch 30-sekundowych klipów promocyjnych zamieszczonych przez amerykańską stację CBS w mediach społecznościowych.

Wywiad, którego mieszkający obecnie w Kalifornii Harry i jego żona Meghan udzielili Oprah Winfrey zostanie wyemitowany przez CBS 7 marca, a w Wielkiej Brytanii - dzień później.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

W zaprezentowanym fragmencie wywiadu pokazane jest zdjęcie matki Harry'ego, księżnej Diany, która w 1997 roku zginęła w wypadku samochodowym. Harry odnosi się do presji związanej z życiem pod obserwacją mediów, co - jak dawał wielokrotnie do zrozumienia - było powodem decyzji jego i Meghan o rezygnacji z pełnienia obowiązków członków rodziny królewskiej.

- Nie mogę sobie wyobrazić, czym to musiało dla niej być - przechodzić przez to samej przez te wszystkie lata - ponieważ dla nas dwojga było to niewiarygodnie trudne. Ale my przynajmniej mamy siebie nawzajem - powiedział Harry. - Moją największą obawą było to, że historia się powtórzy - dodał, wspominając ostatnie lata życia i śmierć księżnej Diany.

Książę Harry mówił wcześniej, że wycofał się z pełnienia obowiązków członka rodziny królewskiej, aby chronić siebie i swoją rodzinę przed "toksyczną" atmosferą stworzoną w Wielkiej Brytanii przez prasę.

Książe Harry i księżna MeghanShutterstock

Harry i Meghan nie wrócą do pełnienia obowiązków

Na początku 2020 roku Harry, młodszy syn następcy tronu księcia Karola i Diany, oraz jego amerykańska żona Meghan Markle niespodziewanie ogłosili, że zamierzają wycofać się z pełnienia obowiązków. Przekazali, że chcą prowadzić bardziej prywatne życie, nie będąc pod nieustanną obserwacją mediów.

Zgodnie z ustaleniami z resztą rodziny królewskiej, w ciągu 12 miesięcy od wycofania się miał zostać dokonany przegląd ich dalszej roli, ale kilka dni temu poinformowano, że Harry i Meghan nie wrócą do pełnienia obowiązków.

Para, która pobrała się w 2018 roku, mieszka wraz z synem Archiem w Kalifornii. Dwa tygodnie temu ogłosili oni, że spodziewają się drugiego dziecka.

Gwiazda amerykańskich programów typu talk show Oprah Winfrey jest przyjaciółką Meghan, była gościem na jej ślubie z Harrym. Jak podkreślają brytyjskie media, wywiad może być trudny dla pozostałej części rodziny królewskiej.

W klipach zapowiadających wywiad Winfrey mówi w pewnym momencie, że ​jej goście powinni pamiętać, że ​żaden temat "nie jest poza zasięgiem". W pewnym momencie zwraca się też do pary ze stwierdzeniem "powiedzieliście kilka dość szokujących rzeczy" i wygłasza ocenę, że sytuacja, w której się znaleźli była "prawie nie do przetrwania".

Opisująca to agencja Reutera zaznacza, że rozmowa z Winfrey była pierwszym wywiadem telewizyjnym Meghan i Harry'ego, od czasu ich przeprowadzki do Kalifornii w zeszłym roku.

Brytyjska rodzina królewskaPAP/Reuters/Adam Ziemienowicz, Maria Samczuk

Autor:tas/adso

Źródło: PAP, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości