Król Karol III pokazał się publicznie po raz pierwszy od lutego

Źródło:
Reuters

Król Karol III wziął udział w dorocznym nabożeństwie wielkanocnym w Windsorze. To jego pierwsze publiczne wystąpienie od czasu, gdy w lutym pałac poinformował o zdiagnozowaniu u monarchy nowotworu - donosi agencja Reutera.

W drodze do kaplicy św. Jerzego, gdzie spoczywa królowa Elżbieta, 75-letni monarcha i jego żona królowa Kamila pozdrawiali zebranych z okna swojego samochodu - relacjonuje Reuters.

Agencja przypomina, że w związku z chorobą nowotworową króla, o której Pałac Buckingham poinformował w lutym, Karol zrezygnował z wystąpień publicznych.

Reuters zwraca uwagę, że podczas niedzielnego nabożeństwa królowi nie towarzyszył jego najstarszy syn i następca tronu książę William i jego rodzina. Na początku miesiąca jego żona księżna Kate poinformowała, że przechodzi chemioterapię w związku z wykryciem u niej nowotworu.

CZYTAJ TEŻ: "To znajomy scenariusz". Lekarze o diagnozie księżnej Kate

Król Karol III ma nowotwór

Pałac Buckingham poinformował w lutym, że u króla Karola III zdiagnozowano nowotwór, nie ujawniając jednak więcej szczegółów.

W komunikacie podano, że król pozostaje w pełni pozytywnie nastawiony do swojego leczenia i ma nadzieję na jak najszybszy powrót do pełnienia obowiązków publicznych. "Jego Królewska Mość zdecydował się podzielić swoją diagnozą, aby zapobiec spekulacjom i w nadziei, że może to pomóc w publicznym zrozumieniu tych wszystkich na całym świecie, którzy dotknięci są rakiem" - napisano.

Na początku roku monarcha spędził trzy noce w szpitalu po przebyciu zabiegu w związku z powiększoną prostatą. 29 stycznia opuścił prywatny szpital The London Clinic.

Autorka/Autor:momo/adso

Źródło: Reuters