Doradca Trumpa jedzie do Moskwy. Kreml: rozmowy będą o relacjach Rosji i USA

Według mediów rozmowy będą dotyczyły spotkania Donalda Trumpa i Johna Boltona Wikipedia | Gage Skidmore

Tematami rozmów przedstawicieli władz Rosji z doradcą prezydenta USA do spraw bezpieczeństwa narodowego Johnem Boltonem będą w środę w Moskwie między innymi stosunki Rosji i USA, kwestie rozbrojenia i sytuacja międzynarodowa - poinformował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Pieskow nie potwierdził we wtorek, czy z Boltonem spotka się prezydent Władimir Putin. Nie skomentował też doniesień medialnych o tym, kiedy mogłoby odbyć się spotkanie Putina z prezydentem USA Donaldem Trumpem.

Spotkanie w Wiedniu?

Wcześniej Kreml informował, że rozważa możliwość spotkania Putina z Boltonem, którego Trump mianował w marcu swoim doradcą do spraw bezpieczeństwa narodowego.

Media informowały, że Bolton przyjeżdża do Moskwy na konsultacje w sprawie spotkania przywódców obu państw, które może odbyć się 15 lipca w Wiedniu.

MSZ Rosji potwierdziło ze swej strony, że z Boltonem spotka się 27 czerwca szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow. Obecni prezydenci USA i Rosji jak dotąd rozmawiali dłużej osobiście tylko raz - w lipcu 2017 roku w Hamburgu w kuluarach szczytu G20. Widzieli się również w listopadzie zeszłego roku na szczycie APEC w Wietnamie, ale wówczas wymienili jedynie kilka uwag.

Autor: kg / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Wikipedia | Gage Skidmore