Ponad pół tysiąca zmarłych w jeden dzień. Władze proszą, by nie dać się skusić pogodzie

TVN24 | Świat

Autor:
ft//now
Źródło:
PAP, Reuters

W ciągu ostatniej doby w szpitalach i ośrodkach opieki nad osobami starszymi w całym kraju zmarło 518 osób zakażonych koronawirusem - przekazała francuska generalna dyrekcja do spraw zdrowia (DGS). Liczba ofiar śmiertelnych pandemii we Francji wyniosła 8078 osób.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. CZYTAJ RAPORT TVN24.PL >>> Spośród 518 ofiar śmiertelnych zanotowanych w ostatniej dobie 357 zmarło w szpitalach, a 161 w domach opieki. To drugi dzień z rzędu, w którym liczba zmarłych zmniejszyła się w obydwu kategoriach.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>> Całkowita liczba potwierdzonych przypadków infekcji koronawirusem w szpitalach wzrosła o 1806 i wynosi obecnie 70 478 - podała DGS. Liczba potwierdzonych i podejrzanych przypadków w domach opieki to 22 361.

Od soboty 140 pacjentów zostało przyjętych na oddziały intensywnej terapii. Łącznie jest ich teraz 6 978. W szpitalach z powodu infekcji koronawirusem przebywa obecnie 28 891 osób - o 748 więcej niż w sobotę. Od początku epidemii szpitale opuściło ponad 16 tysięcy zakażonych wirusem, których uznano za wyleczonych.

Władze apelują o przestrzeganie ograniczeń

W celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa w kraju francuskie władze w połowie marca postanowiły o ograniczeniu możliwości opuszczania domów przez obywateli. Przepisy mają obowiązywać do 15 kwietnia, ale mogą zostać przedłużone.

Francuski resort zdrowia wezwał obywateli do przestrzegania restrykcyjnych przepisów i utrzymywania dystansu między ludźmi. Władze i służby medyczne apelowały w niedzielę, by ludzie nie dali skusić się słonecznej wiosennej pogodzie i nie wychodzili na zewnątrz.

Autor:ft//now

Źródło: PAP, Reuters