TVN24 | Świat

W Wielkiej Brytanii najwięcej nowych zakażeń od pół roku

TVN24 | Świat

Autor:
akr/dap
Źródło:
PAP

W Wielkiej Brytanii w ciągu minionej doby wykryto 54 674 nowe zakażenia koronawirusem - podał w sobotę brytyjski rząd. Jest to piąty dzień z rzędu z najwyższym bilansem infekcji w trzeciej fali epidemii. Zarejestrowano też kolejnych 41 zgonów osób chorych na COVID-19.

W porównaniu z poprzednim dniem liczba stwierdzonych zakażeń jest wyższa o ponad 2800. To także najwyższy dobowy bilans od 15 stycznia tego roku.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Od początku epidemii w Wielkiej Brytanii było tylko 10 dni, gdy liczba wykrytych zakażeń była wyższa od tej podanej w sobotę. Wszystkie miały miejsce między 31 grudnia zeszłego roku a 15 stycznia tego roku, gdy trwał szczyt drugiej fali. Łączna liczba wykrytych infekcji wzrosła tym samym do prawie 5,39 mln, co jest siódmym najwyższym wynikiem na świecie.

Koniec z obostrzeniami od poniedziałku

Podana w sobotę liczba 41 zgonów jest najmniejsza od czterech dni, podczas których dwa razy zanotowano najwyższe bilanse w trzeciej fali. Choć poziom zakażeń zaczyna dorównywać temu ze stycznia, to bilanse zgonów są 30-40 razy niższe niż w styczniu. Tym brytyjski rząd uzasadnia budzącą kontrowersje decyzję o zniesieniu w Anglii od poniedziałku wszystkich prawnie obowiązujących restrykcji covidowych.

Od początku epidemii w Wielkiej Brytanii zmarły 128 683 osoby chore na COVID-19. Do piątku włącznie pierwszą dawkę szczepionki otrzymało prawie 46,23 mln osób, a obie - 35,73 mln. Stanowi to odpowiednio 87,8 procent oraz 67,8 procent dorosłych mieszkańców kraju.

Autor:akr/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: