W Portugalii najniższa liczba zmarłych od 40 dni, we Włoszech najmniej nowych zakażeń od dwóch miesięcy

Aktualizacja:
Autor:
ads,
akw,
mart,
momo//now
Źródło:
PAP, Reuters

Od poniedziałku na COVID-19 zmarło w Portugalii 11 pacjentów, czyli najmniej w ciągu doby od 40 dni. We Włoszech dzienny wzrost liczby nowych zakażeń wyniósł 1075 i jest najniższy od 10 marca, czyli od początku narodowej kwarantanny. Na całym globie potwierdzono już blisko 3,7 miliona przypadków SARS-CoV-2, a liczba zgonów przekroczyła ćwierć miliona. Jak świat walczy z pandemią?

Czytaj więcej w raporcie tvn24.pl: KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE >>>

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

i

Relacja odświeża się automatycznie

 • 18:58

  Włochy: Minionej doby zmarło 236 osób zakażonych koronawirusem - podała Obrona Cywilna w komunikacie. Tym samym bilans zmarłych wzrósł do 29 315.

  Do tej pory potwierdzono w kraju 213 tysięcy przypadków infekcji. Dzienny wzrost nowych zakażeń wyniósł 1075. Jest najniższy od 10 marca, czyli od początku narodowej kwarantanny.

  Liczba dotąd wyleczonych przekroczyła 85 tysięcy. Od poniedziałku wzrosła o około 2300.

 • 18:54

  Turcja: potwierdzono 59 nowych zgonów wskutek zakażenia koronawirusem - poinformował minister zdrowia tego kraju Fahrettin Koca. W sumie w Turcji na COVID-19 zmarło 3520 osób.

  Potwierdzono też 1832 nowe przypadki zakażenia. Łącznie zainfekowanych SARS-CoV-2 w Turcji zostało 129 491 osób, co oznacza, że w tym kraju jest najwięcej przypadków zakażeń poza Europą, USA i Rosją.

 • 18:47

  USA: W ciągu ostatnie doby w stanie Nowy Jork zmarło 230 osób zakażonych koronawirusem - poinformował na swoim codziennym briefingu gubernator Andrew Cuomo. Poprzedni dobowy raport mówił o 226 ofiarach śmiertelnych COVID-19. Najnowszy bilans oznacza więc nieznaczny wzrost dobowych przypadków śmierci po dwóch dniach trendu spadkowego.

  Wcześniej we wtorek władze stanu Nowy Jork poinformowały także o 1700 dodatkowych zgonach w domach opieki społecznej. Przypadki te do tej pory nie były kwalifikowane jako spowodowane COVID-19, bowiem osoby te nie zostały poddane testom na obecność koronawirusa.

 • 18:34

  Wielka Brytania: Brytyjskie linie Virgin Atlantic poinformowały, że zwolnią 3 150 pracowników, czyli prawie jedną trzecią wszystkich zatrudnionych, oraz wycofają się londyńskiego lotniska Gatwick, drugiego pod względem ruchu pasażerskiego na Wyspach.

  - Od czasu naszego pierwszego lotu 36 lat temu przeżyliśmy wiele burz, ale żadna z nich nie była tak niszczycielska jak COVID-19 (...). Teraz nadszedł czas na dalsze działania mające na celu obniżenie naszych kosztów, zachowanie zasobów finansowych i ochronę jak największej liczby miejsc pracy - oświadczył Shai Weiss, prezes zarządu Virgin Atlantic.


  Przeżyliśmy wiele burz, ale żadna z nich nie była tak niszczycielska jak COVID-19.


 • 18:29

  Portugalia: Od poniedziałku na COVID-19 zmarło 11 pacjentów, czyli najmniej w ciągu doby od 40 dni - poinformował resort zdrowia tego kraju. W sumie w Portugalii zanotowano 1 074 ofiary śmiertelne SARS-CoV-2.

  Jak przypomniał na konferencji prasowej w Lizbonie sekretarz stanu w ministerstwie zdrowia Antonio Sales, dotychczas w maju dobowy bilans nowych zgonów spowodowanych koronawirusem oscylował na poziomie 18-20.

  Sales poinformował też, że w ciągu ostatnich 24 godzin w Portugalii zanotowano pierwszy w kraju zgon osoby mającej poniżej 30 lat.

 • 18:23

  Wielka Brytania: O 693 wzrosła w ciągu doby liczba zgonów z powodu koronawirusa, co oznacza, że łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju wynosi już 29 427 - poinformował po południu minister spraw zagranicznych Dominic Raab. To więcej zmarłych niż we Włoszech i najwięcej w całej Europie. W skali świata, więcej ofiar śmiertelnych COVID-19 mają tylko USA.

 • 17:46

  Włochy: Wskaźnik zakaźności koronawirusa wynosi w Lombardii 0,75 i jest niższy od obecnej włoskiej średniej - ogłosił wiceprzewodniczący władz regionu Fabrizio Sala. - Najważniejsze, aby wynosił on poniżej 1, to zadanie dla nas wszystkich - zaznaczył.

  Tak zwany wskaźnik R, czyli zakaźności, pokazuje, ile kolejnych osób zakaża jedna osoba z koronawirusem. Gdy wynosi on powyżej 1 oznacza to, że epidemia rozwija się, a gdy jest niższy, że powoli jest tłumiona, bo każdy zakażony przekazuje patogen mniej niż jednej osobie.

 • 17:44

  Rosja: Niezależne media rosyjskie wezwały lekarzy do zgłaszania, bez ujawniania tożsamości, problemów ze środkami ochrony w placówkach medycznych. Zdaniem dziennikarzy wiele instytucji oszczędza na tych środkach i zataja braki, a lekarze boją się zwolnień.

  Apel ukazał się na łamach niezależnej "Nowej Gaziety", a stoi za nim zrzeszenie mediów niezależnych i regionalnych o nazwie Syndykat 100.

 • 17:43

  Służby USA i Wielkiej Brytanii wykryły ataki państwowych hakerów na służbę zdrowia

  Amerykańska agencja CISA i brytyjska NCSC wydały we wtorek wspólne oświadczenie, informujące o zagrożeniu ze strony wspieranych przez obce państwa grup hakerów, atakujących instytucje, zajmujące się pandemią COVID-19.

 • 17:40

 • 17:08
 • 16:51

  Unia Europejska przeznaczy 3 miliardy euro na pomoc makrofinansową dla 10 krajów objętych politykami rozszerzenia i sąsiedztwa, by w ten wesprzeć je łagodzeniu skutków gospodarczych pandemii COVID-19. Ambasadorowie państw UE zatwierdzili we wtorek propozycje Komisji Europejskiej w tej sprawie. Jak argumentował minister finansów sprawującej prezydencję Chorwacji Zdravko Marić:


  Państwa objęte politykami rozszerzenia i sąsiedztwa to nasi najbliżsi partnerzy. Teraz bardziej niż kiedykolwiek jest szalenie ważne, by trzymać się razem i okazywać sobie solidarność w obliczu gospodarczo-społecznych skutków tego globalnego kryzysu.


  Pomoc ma mieć postać pożyczek, które będą przyznawane na bardzo korzystnych warunkach. Największa część z nich 1,2 mld euro ma trafić na Ukrainę. Połowę mniejszą sumę przewidziano dla Tunezji; 250 mln euro dla Bośni i Hercegowiny; 200 mln euro dla Jordanii; 180 mln euro dla Albanii; 60 mln euro dla Macedonii Północnej; 150 mln euro dla Gruzji, a także po 100 mln euro dla Mołdawii i Kosowa oraz 60 mln euro dla Czarnogóry.

 • 16:09

  Liczba zakażonych koronawirusem w Azji przekroczyła 250 tysięcy.

 • 16:08

  Holandia: Na COVD-19 zmarło kolejnych 86 osób, stwierdzono też 317 nowych zakażeń koronawirusem. Łącznie epidemia pochłonęła w kraju 5 168 ofiar śmiertelnych.

 • 16:05

  Belgia: Minionej doby odnotowano 97 ofiar śmiertelnych koronawirusa. W efekcie liczba zgonów na COVID-19 przekroczyła 8 tysięcy. Władze oceniają jednak, że epidemia w Belgii słabnie. Zakażonych jest tam blisko 50 tysięcy ludzi.

 • 15:48

  W Nowej Zelandii kolejny dzień z rzędu nie odnotowano nowych zakażeń. Do tej pory potwierdzono tam łącznie 1,5 tysiąca przypadków koronawirusa, z czego 20 zainfekowanych zmarło. W zeszłym tygodniu kraj poluzował restrykcje wprowadzone w związku z epidemią z 4 do 3 stopnia. We wtorek premier Jacinda Ardern zapowiedziała, że chce przywrócić możliwość podróży do i z sąsiednie Australii. Dodała jednocześnie: - Nie otworzymy granic dla reszty świata jeszcze przez długi czas. Zarówno Nowa Zelandia, jak i Australia, dzięki bardzo intensywnej kampanii testów i rygorystycznym kwarantannom, zdołały utrzymać śmiertelność na COVID-19 na poziomie 1 procenta, czyli znacznie niższym niż w Europie i USA.

  W Australii ostatniej doby odnotowano 21 nowych zakażeń. Tym samym łączna liczba przypadków koronawirusa w tym kraju wzrosła do 6 822. Bilans ofiar śmiertelnych wynosi 95.


  Nie otworzymy granic dla reszty świata jeszcze przez długi czas.

 • 15:22

  Rosja: O 2,5 raza wzrosła liczba skarg na przemoc domową w czasie izolacji społecznej, otrzymywanych przez organizacje pozarządowe - powiedziała rzeczniczka praw człowieka Tatiana Moskalkowa. Zgodnie z danymi tych organizacji w marcu skarg było 6 054, w kwietniu ponad 13 tys.

 • 15:19

  Chiny: Sparaliżowany przez koronawirusa chiński sektor turystyczny zanotował w święta majowe pewne oznaki ożywienia. Podczas kończącego się we wtorek pięciodniowego okresu wolnego od pracy krajowe atrakcje odwiedziło jednak o 40 proc. mniej turystów niż przed rokiem.

 • 14:27

  Bułgaria: O 57 zwiększyła się liczba osób zakażonych koronawirusem w Bułgarii w ciągu ostatniej doby, zmarły dwie osoby - poinformował we wtorek bułgarski Krajowy Sztab Operacyjny. Najwięcej przypadków COVID-19 wykryto w domach opieki społecznej i romskich dzielnicach.

  Łącznie zakażonych jest 1 689 osób, zmarło 78. Rośnie liczba zainfekowanych pracowników służb medycznych i wynosi teraz 178. W Instytucie Pilnej Pomocy (medycznej) im. Pirogowa w Sofii zarażonych jest 48 lekarzy, w tym siedmiu chirurgów.

 • 14:26

  Włochy: Włosi przytyli średnio 2 kilogramy podczas prawie dwumiesięcznej kwarantanny - to wynik analiz przeprowadzonych dla związku rolników Coldiretti. Zauważono, że wpływ na to miało uciekanie się do "pocieszającego jedzenia" i mniejsza aktywność fizyczna.

 • 14:14

  Portugalia: Epidemia COVID-19 sparaliżowała funkcjonowanie sądów w Portugalii, gdzie w marcu i kwietniu odbyło się zaledwie 10 proc. zaplanowanych śledztw oraz rozpraw procesowych.

  Z szacunków Sądu Najwyższego Portugalii, na które powołuje się dziennik "Observador" wynika, że z powodu zachorowań na Covid-19 oraz wprowadzenia stanu wyjątkowego w tym kraju, od marca odwołanych zostało ponad 47,8 tys. śledztw oraz rozpraw procesowych ze wszystkich zaplanowanych na ten okres 53,5 tys.

 • 14:07

 • 14:06

  Holandia: 317 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, łącznie 41 087. Zmarło kolejnych 86 osób, łącznie w kraju zmarło 5 168 osób zakażonych.

 • 14:00

  Jemen: Dziewięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarła kolejna osoba. Łącznie w kraju zmarły trzy osoby i odnotowano 21 infekcji.

 • 13:57

  Francja: Francuzi w czasie kwarantanny spędzili w kwietniu przed telewizorem średnio 4 godz. i 40 minut dziennie - wynika z badań firmy Mediametrie. Programy informacyjne i przemówienia polityków biły rekordy popularności. Wydłużył się też czas spędzany w internecie.

 • 13:42

  USA: Amerykański magazyn "Newsweek" przytacza we wtorek wypowiedź szefa Narodowego Instytutu Zdrowia (NIH) Anthony'ego Fauciego, który podważa twierdzenia prezydenta USA Donalda Trumpa na temat pochodzenia koronawirusa z laboratorium Instytutu Wirusologii w chińskim mieście Wuhan.

 • 13:36

  Białoruś: 861 nowych infekcji koronawirusem odnotowano w ciągu minionej doby. Prezydent Alaksandr Łukaszenka powiedział we wtorek, że ogółem liczba wszystkich zainfekowanych osób w kraju wynosi obecnie 18 350 - podaje agencja BiełTA.

  Osoby z pozytywnym testem stanowią 8,7 proc. wszystkich osób przebadanych pod kątem koronawirusa na Białorusi. - Przetestowano 211 369 osób w ciągu dwóch i pół miesiąca – powiedział Łukaszenka.

  Prezydent nie podał dokładnej liczby zgonów na COVID-19. W poniedziałek wynosiła ona 103.

 • 13:19

 • 13:17

  Hongkong: W związku ze spadkiem liczby wykrywanych zakażeń koronawirusem władze zapowiedziały we wtorek złagodzenie restrykcji, w tym umożliwienie zgromadzeń z udziałem ośmiu osób i ponowne otwarcie barów, siłowni, kin oraz salonów masażu i piękności.

 • 13:14

  Szwecja: Żelazna kurtyna znów podzieliła Europę. Najbardziej dotknięte epidemią kraje to Włochy, Hiszpania, Francja i Wielka Brytania. W danym bloku wschodnim liczba zakażonych i zgonów jest zaskakująco niska - pisze we wtorek gazeta "Dagens Nyheter".

  Jak zauważa największy szwedzki dziennik, rządy państw Europy Wschodniej znacznie wcześniej niż politycy na Zachodzie wprowadziły restrykcyjne obostrzenia w obawie przed zapaścią służby zdrowia. Natomiast politycy w Europie Zachodniej działali powolnie, ufając, że ich zaawansowany technologicznie system opieki zdrowotnej poradzi sobie z rozwojem koronawirusa.

  Gazeta podkreśla, że gdy Europejczycy z Zachodu narzekają na zasady kwarantanny, ich kuzyni ze Wschodu surowe ograniczenia przyjmują ze spokojem. Inne czynniki mające pozytywny wpływ na sytuację epidemiczną, to według gazety znacznie młodsze społeczeństwa w Europie Wschodniej, a także większa skłonność mieszkańców Zachodniej Europy do podróżowania.

 • 12:28

  Indie: Władze Delhi wprowadziły 70-procentowy podatek od alkoholu sprzedawanego w handlu detalicznym, aby zapobiec gromadzeniu się tłumów w sklepach w sytuacji, gdy luzowane są ograniczenia nałożone przed sześcioma tygodniami w celu spowolnienia epidemii COVID-19.

 • 12:17

  Litwa zamierza otworzyć swe granice przede wszystkim z państwami bałtyckimi, a także z Polską – powiedział we wtorek dziennikarzom premier Saulius Skvernelis. Zaznaczył, że na to pozwala podobna sytuacja z pandemią COVID-19 we wszystkich tych krajach.

 • 12:07

  Iran: Zmarły 63 kolejne osoby zakażone koronawirusem, łącznie 6340. W kraju od początku epidemii odnotowano 99 970 przypadków infekcji.

 • 11:58

  Francja: Prawie wszyscy z ponad 1000 członków załogi lotniskowca Charles de Gaulle, u których zdiagnozowano koronawirusa, wyzdrowieli i zakończyli kwarantannę po powrocie na ląd – poinformował rzecznik francuskiej marynarki wojennej. Trwają śledztwa w sprawie.

  W szpitalu pozostało dwóch marynarzy - jeden na oddziale intensywnej terapii, a drugi na obserwacji. 18 innych członków załogi nadal odbywa kwarantannę w Tulonie w wojskowym ośrodku.

 • 11:38

 • 11:38

  Niemcy: Z nowych badań wynika, że liczba zakażonych koronawirusem w Niemczech może sięgać nawet 1,8 mln osób – powiedział wirusolog Hendrik Streeck w rozmowie z dziennikiem "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Według oficjalnych danych SARS-CoV-2 zakaziło się dotąd blisko 164 tys. osób w RFN.

  Zespół Streecka, dyrektora Instytutu Wirusologii na Uniwersytecie w Bonn, w ostatnich tygodniach przebadał 919 osób z 405 gospodarstw domowych w miejscowości Gangelt na zachodzie Niemiec w powiecie Heinsberg, który na początku epidemii w Niemczech uchodził za jej epicentrum.

  Opublikowane w poniedziałek wyniki badania wykazały ślady infekcji u 15 proc. przebadanych, choć oficjalnie jako zakażonych koronawirusem zidentyfikowano 3,1 proc. "Oznacza to, że znaleźliśmy prawie pięciokrotnie wyższy odsetek osób zakażonych, z których większość nie wiedziała, że jest zakażona" - powiedział Streeck we wtorek w wywiadzie z "FAZ".

 • 11:22

  Hiszpania: Trzeci dzień z rzędu dobowa liczba osób, które zmarły po zakażeniu koronawirusem w Hiszpanii utrzymuje się poniżej 200. W ciągu ostatniej doby zmarły 184 osoby zakażone. Łącznie w kraju zmarło 25 613 osób zakażonych i wykryto 219 329 nowych przypadków.

 • 11:14

  Zbyt duże poluzowanie dystansu społecznego i większa mobilność ludności w USA i we Włoszech może szybko doprowadzić do ponownego wzrostu zakażeń i zgonów z powodu COVID-19 – ostrzegają specjaliści brytyjscy i amerykańscy.

  Brytyjscy naukowcy przedstawiają dwa scenariusze, zakładające zwiększenie mobilności ludności o 20 proc. lub 40 proc. Twierdzą oni, że wystarczy nawet 20-procentowy wzrost mobilności ludności, by druga fala zachorowań i zgonów była większa od pierwszej.

  Eksperci Imperial College Londyn przyznają, że to pesymistyczny dla Włoch scenariusz, wiele bowiem zależy od zachowania ludności i podjętych działań administracyjnych.

 • 10:59

  Indonezja: 484 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, łącznie 12 071. To największy przyrost dzienny w tym kraju. Odnotowano też śmierć kolejnych ośmiu osób zakażonych. Łącznie w kraju zmarły 872 osoby, a 2 197 wyzdrowiało.

 • 10:57

  Ukraina: W ciągu minionej doby wykryto 366 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, a 13 kolejnych osób chorych na COVID-19 zmarło - poinformował we wtorek resort zdrowia tego kraju. Bilans zainfekowanych wzrósł do 12 697, a zgonów do 316. 1875 pacjentów wyzdrowiało.

  Centrum Zdrowia Publicznego precyzuje, że chorobę potwierdzono łącznie u 881 dzieci i 2479 pracowników służby zdrowia. 18 pracowników medycznych zmarło.

 • 10:49

  Wielka Brytania: W kraju zmarło ponad 30 tysięcy osób, u których podejrzewano COVID-19. To Najwyższy bilans zgonów w Europie.

 • 10:47

  Malezja: 30 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, łącznie 6 383. Zmarła jedna kolejna osoba zakażona, łącznie w kraju zmarło 106 osób.

 • 10:23

  Francja ma nadzieję na wdrożenie do 2 czerwca wspieranej przez państwo aplikacji do śledzenia kontaktów osób zakażonych koronawirusem StopCovid - powiedział we wtorek sekretarz stanu ds. cyfryzacji.

 • 10:13

 • 10:11

  Polska: 236 nowych zakażeń koronawirusem, kolejne 3 osoby zmarły. Łącznie 14 242 zakażonych, w tym 700 zgonów.

 • 10:10

  Filipiny: Zmarło 14 kolejnych osób zakażonych koronawirusem, wykryto 199 nowych przypadków. Łącznie zmarło 637 osób i wykryto 9 684 przypadki. Wyzdrowiało 1 408 osób.

 • 10:05

  Włochy nie zmieniają polityki zagranicznej, sojusznicy wiedzieli o pomocy z Rosji - powiedział premier Giuseppe Conte. Tak odniósł się do słów ministra obrony USA Marka Espera, że Rosja i Chiny wykorzystują pandemię, by "realizować swoje interesy".

  Komentując we wtorek na łamach dziennika "La Stampa" wypowiedź Espera dla tej gazety z poniedziałku, szef rządu oświadczył: "Włochy w czasie największej potrzeby poprosiły o pomoc z wielu krajów, wśród nich były także Chiny i Rosja". - Zarządzaliśmy tą pomocą w duchu całkowitej przejrzystości zarówno wobec naszej opinii publicznej, jak i naszych sojuszników - zapewnił Conte.

  Podkreślił zarazem, że prezydent USA Donald Trump podpisał referendum o pomocy dla Włoch o wartości 100 milionów dolarów, którą zapowiedział mu podczas rozmowy telefonicznej. - Nie chcę roztrząsać sprawy ewentualnej geopolityki tego, kto pomaga. W naszym przypadku, jeśli chodzi o geopolitykę tego, kto otrzymał pomoc, mogę potwierdzić, że nasza polityka zagraniczna dzisiaj jest identyczna z tą, jaka była wcześniej - zaznaczył włoski premier.

  Polemikę we Włoszech wywołało przysłanie przez Rosję w marcu kilkunastu wojskowych samolotów z pomocą w związku z epidemią. Na północ kraju przybyły zespoły wojskowych lekarzy z transportem środków medycznych. Także Chiny przysłały kilka transportów.

 • 9:49

  Rosja: 10 102 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, łącznie 155 370. Zmarło 95 kolejnych osób zakażonych, łącznie 1 451.

 • 9:45

  Rosja: Zakażony koronawirusem premier Michaił Miszustin czuje się ogólnie dobrze, a jego kuracja przebiega planowo - poinformował we wtorek jego rzecznik Boris Bielakow. Miszustin nadal jest w szpitalu państwowym pod obserwacją lekarską.

  - Premier kontaktuje się z kolegami przez telefon - dodał Bielakow. Wcześniej rzecznik zapowiadał, że posiedzenie rządu odbędzie się tak, jak wcześniej planowano, 7 maja. Miszustina zastępuje teraz pierwszy wicepremier Andriej Biełousow.

 • 9:41

 • 9:39

  Australia: Premier Scott Morrison podał w wątpliwość we wtorek twierdzenia administracji USA o istnieniu mocnych dowodów potwierdzających teorię, że koronawirus pochodzi z laboratorium w chińskim Wuhanie. Zapowiedział też otwarcie granic z Nową Zelandią.

  Szef rządu w Canberze stwierdził, że nieznane mu są żadne dowody na to, że pandemia koronawirusa miała swój początek w laboratorium w mieście Wuhan w środkowych Chinach, a najbardziej prawdopodobnym źródłem zarazy - dodał - jest "mokry targ" z dzikimi zwierzętami.

 • 9:20

  Singapur: 632 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, łącznie 19 410.

 • 8:53

  Korea Południowa: Władze poinformowały we wtorek o trzech nowych zakażeniach koronawirusem wśród osób, które wróciły lub przybyły z zagranicy. To najniższy dobowy wynik od 18 lutego. Jest to również kolejny dzień bez wykrycia nowych infekcji lokalnych.

  Od prawie tygodnia w Korei Południowej zgłaszanych jest mniej niż 10 przypadków dziennie, a w ciągu ostatnich pięciu dni wykryto tylko jedną infekcję, do której doszło na terytorium kraju – wynika z danych przekazanych przez agencję prasową Yonhap.

  Łącznie w Korei Południowej potwierdzono 10 804 przypadki koronawirusa, a 254 osoby zmarły.

  W związku ze spadkiem liczby wykrywanych infekcji rząd w Seulu zdecydował o rozluźnieniu prowadzonej od półtora miesiąca kampanii dystansowania społecznego i wejściu w nowy etap walki z pandemią, określany jako "kwarantanna w życiu codziennym". Ma ona obowiązywać od środy i umożliwić mieszkańcom aktywność społeczną i gospodarczą przy zachowaniu ostrożności.

 • 8:51

  Białoruś: Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wyraziła zaniepokojenie w związku z planowaną na 9 maja defiladą wojskową w Mińsku. Prezydent Aleksandr Łukaszenka zapowiedział, że – mimo epidemii – odwołanie Parady Zwycięstwa nie jest możliwe.

 • 8:30

  Węgry: 12 osób chorych na COVID-19 zmarło w ciągu ostatniej doby na Węgrzech i wykryto 30 nowych zakażeń koronawirusem – poinformowano we wtorek na rządowej stronie internetowej poświęconej pandemii.

  Łączna liczba zgonów na COVID-19 wynosi na Węgrzech 363, zaś wszystkich stwierdzonych zakażeń - 3065. Najnowszy przyrost dobowy stwierdzonych zakażeń jest najniższy od 25 kwietnia.

 • 7:51

  Na całym świecie potwierdzono ponad 3,6 miliona przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Ile osób zmarło, a ile wyzdrowiało?

  KORONAWIRUS: SPRAWDŹ NAJNOWSZE STATYSTYKI

 • 7:30

  Węgry: Tamtejsza federacja piłkarska poinformowała, że rozgrywki mają być wznowione 23 maja, ale trybuny na stadionach pozostaną puste z obawy przed rozwojem epidemii.

 • 7:20

  Włochy: W Toskanii, w środkowej części kraju, po ponad dwóch miesiącach kwarantanny można iść na ryby i grzyby. Zgodę na to wyraziły władze tego regionu, gdy w kraju doszło do złagodzenia części restrykcji. Jak zdecydowały władze, jeśli w grzybobraniu uczestniczą osoby razem ze sobą mieszkające, nie muszą mieć maseczek.

  W regionie będzie można także łowić ryby, jednak tylko w pojedynkę.

 • 7:15

  Australia: W Zachodniej części kraju od czterech dni nie notuje się nowych przypadków zakażeń.

 • 6:37

  Włochy: 400 właścicieli barów i restauracji w Rzymie napisało list do burmistrz Virginii Raggi. Stwierdzili, że perspektywy dla branży "są katastrofalne" i zaapelowali o pomoc publiczną - przede wszystkim o zwolnienie z obowiązkowych wpłat do kasy miasta.

 • 6:04

  Niemcy: W ciągu ostatniej doby obecność koronawirusa potwierdzono u 685 osób, zmarło 139 zakażonych osób - podał we wtorek rano Instytut im. Roberta Kocha w Berlinie. Łączna liczba ofiar śmiertelnych wzrosła tym samym do 6831, a potwierdzonych zakażeń do 163 860.

 • 5:46

  Ukraina: Całkowite zniesienie obecnie obowiązujących obostrzeń mogłoby poskutkować do końca roku dodatkowymi 120 tysiącami zgonów - oświadczył w poniedziałek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

 • 5:44

  Czechy: Władze zapowiedziały, że w ramach łagodzenia obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią, począwszy od 11 maja wznowione zostanie kursowanie międzynarodowych pociągów i uruchomione zostaną znowu połączenia autobusowe z zagranicą.

 • 5:42

 • 5:39

  Chiny: W ciągu doby potwierdzono dwa nowe przypadki zakażenia, jeden z nich dotyczył osoby, która wróciła z zagranicy - podała państwowa komisja zdrowia. Od kilku dni w Chinach nie zmarła żadna osoba zakażona.

  Komisja zaznaczyła w raporcie, że w ciągu 24 godzin zdiagnozowano 15 przypadków nosicielstwa bez objawów COVID-19.

 • 5:35

  USA: W ciągu ostatnich 24 godzin zmarło 1015 osób zakażonych - poinformował Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore. To najniższy dobowy przyrost od 30 marca.

  Od początku epidemii w USA odnotowano ponad 1,2 miliona zakażeń, a 68 689 z tych osób zmarło.

Autor:ads, akw, mart, momo//now

Źródło: PAP, Reuters

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości