Francja czwartym krajem, gdzie zmarło ponad trzy tysiące osób. "Największy skok od początku epidemii"

Aktualizacja:
Autor:
akw,
pp/kab
Źródło:
TVN24, Reuters

W ciągu ostatniej doby we Francji zmarło 418 osób, u których wykryto koronawirusa. To największy taki skok od początku epidemii - poinformował w poniedziałek przedstawiciel ministerstwa zdrowia. Łącznie we Francji zmarły już 3024 osoby zakażone, a kraj jest czwartym, w którym bilans zmarłych przekroczył trzy tysiące. Jak Polska, Europa i świat walczą z nowym wirusem?

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

RAPORT tvn24.pl: Koronawirus - najważniejsze informacje

i

Relacja odświeża się automatycznie

 • 22:45

  Dziękujemy za wspólną relację

 • 21:05

  Hiszpania: Obawiający się zakażenia koronawirusem mieszkaniec Hiszpanii udał się na bezludną wyspę S'Espalmador, znajdującą się w archipelagu Balearów. Samotny żeglarz przed wyprawą zaopatrzył się w prowiant, który ma mu wystarczyć na 30 dni.

 • 20:58

  Czechy: W kraju (województwie) południowomorawskim, w Czechach, rozpoczęto w poniedziałek testy "inteligentnej kwarantanny", polegającej na tworzeniu mapy poruszania się osoby zakażonej koronawirusem i określaniu w ten sposób osób potencjalnie zakażonych, które kierowane są na kwarantannę.

  Najnowszy bilans epidemii w Czechach to 2942 osoby zakażone, 23 zmarłych i 25 wyleczonych.

  Rząd zdecydował o przedłużeniu do 11 kwietnia zakazu funkcjonowania szkół, niektórych sklepów, instytucji kultury i restauracji. Przedłużono także obowiązek noszenia w miejscach publicznych maseczek i zakaz poruszania się z wyjątkiem podróży do pracy, lekarza, sklepów i aptek. Nadal też obowiązuje nakaz zachowywania dwumetrowych odstępów między osobami oraz zakaz gromadzenia się powyżej dwóch osób.

  Zdaniem premiera Andreja Babisza zniesienie tych ograniczeń będzie możliwe, jeżeli powiodą się rozpoczęte testy "inteligentnej kwarantanny".

  Podstawą systemu jest stworzenie mapy poruszania się osoby zakażonej, na podstawie danych z pięciu ostatnich dni dostarczonych przez operatorów komórkowych oraz banki. Na opracowywanie informacji potrzebna jest zgoda osoby, której dotyczą.

  Zakażony wspólnie z epidemiologami określa, z kim mógł mieć kontakt i takie osoby trafiają na kwarantannę, która nie ma trwać dłużej niż pobranie próbek i przekazanie wyników testu. Jeżeli okaże się, że wynik jest negatywny, możliwy jest powrót do normalnego trybu życia.

 • 20:30

  Stany Zjednoczone: Do terminala przy rzece Hudson na nowojorskim Manhattanie dotarł w poniedziałek statek-szpital marynarki wojennej USA, USNS Comfort. Nie przyjmie na pokład chorych na COVID-19, lecz przyjdzie z pomocą przeciążonym z powodu epidemii amerykańskim szpitalom.

  Polecamy również: "Statek szpital w Los Angeles, do Nowego Jorku zmierza jego bliźniak. Ten sam, który pomagał po 11 września"

 • 20:14

  Niemcy: Kanclerz Angela Merkel będzie nadal kierować rządem z domu, pomimo trzeciego negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa - przekazał rzecznik rządu federalnego Steffen Seibert.

  Merkel zdecydowała się na samoizolację po tym, jak okazało się, że miała kontakt z lekarzem, u którego stwierdzono obecność wirusa.

 • 20:04

  Polska: "Szanowni Państwo, mamy 71 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 26 osób z woj. mazowieckiego, 17 osób z woj. wielkopolskiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. lubelskiego oraz 1 osoba z woj. zachodniopomorskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci pięciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 71-letni mężczyzna, 87-letnia kobieta i 73-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, wszyscy z chorobami współistniejącymi; 73-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, która była w stanie ciężkim i miała choroby współistniejące oraz 60-letni mężczyzna ze szpitala w Biłgoraju. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2055/31 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)" - podało Ministerstwo Zdrowia.

 • 19:54

  Francja: W ciągu ostatniej doby zmarło 418 osób, u których wykryto koronawirusa. To największy taki skok od początku epidemii - poinformował w poniedziałek przedstawiciel ministerstwa zdrowia. Łącznie we Francji zmarły już 3024 osoby zakażone. Kraj jest czwartym, w którym bilans zmarłych przekroczył trzy tysiące.

 • 19:51

  Wielka Brytania: Nie wszyscy radzą sobie z przebywaniem w izolacji wymuszonej epidemią koronawirusa. W Wielkiej Brytanii doszło do prawdopodobnie pierwszego popełnionego w takich okolicznościach zabójstwa - podał w poniedziałek dziennik "The Times".

  69-letni Anthony Williams z Cwmbran w południowej Walii został oskarżony o zabójstwo swojej o dwa lata młodszej żony Ruth, z którą przebywał w izolacji.

 • 19:31

  Belgia: Władze planują zwiększyć liczbę testów na koronawirusa przeprowadzanych każdej doby z 2 tysięcy do 10 tysięcy - informują tamtejsze media. Mają na to pozwolić nowe metody testów opracowane przez belgijskie uczelnie.

  Jak donosi "Brussels Times", minister ds. cyfryzacji Philippe De Backer i minister zdrowia Maggie De Block podjęli inicjatywę mającą na celu zwiększenie liczby codziennych testów na koronawirusa. Będzie to możliwe dzięki temu, że uniwersytety w Namur i Leuven opracowały nową metodę testowania, która wykorzystuje mniejsze ilości odczynnika.

 • 19:23

  Światowa Organizacja Zdrowia: Blokady i rygorystyczne środki stosowane we Włoszech przez ostatnie dwa tygodnie powinny wkrótce doprowadzić do stabilizacji epidemii koronawirusa, ale konieczna będzie czujna obserwacja - powiedział w poniedziałek ekspert WHO Mike Ryan.

  - Mamy nadzieję, że Włochy i Hiszpania są już blisko (stabilizacji - red.), ale wirus sam się nie pokona, należy go przycisnąć poprzez działania ochrony zdrowia publicznego - powiedział na konferencji prasowej dr Ryan.

 • 19:21

  Stany Zjednoczone: Koncern farmaceutyczny i medyczny Johnson & Johnson ogłosił w poniedziałek, że dokonał postępów w badaniach nad szczepionką przeciwko koronawirusowi. Testy na ludziach rozpocząć się mają najpóźniej we wrześniu; produkt może trafić do sprzedaży na początku 2021 roku.

  Mamy potencjalną szczepionkę, która "z dużym prawdopodobieństwem jest skuteczna przeciw koronawirusowi. Mamy możliwości, by zwiększyć jej produkcję w relatywnie krótkim czasie" - powiedział w wywiadzie dla telewizji NBC szef Johnson & Johnson Alex Gorsky.

 • 19:17

  Niemcy: Meklemburgia-Pomorze Przednie zdecydowała się dopuszczać do pracy niemieckich absolwentów polskich uczelni medycznych bez potrzeby zdawania Lekarskiego Egzaminu Końcowego i świadczenia stażu. Powodem są braki kadrowe w czasie pandemii COVID-19 – napisał "Tagesspiegel".

  W klinice im. Asklepiosa w niemieckim mieście Schwedt przy granicy z Polską brakuje już kilkadziesiąt pracowników, w tym 10 z 24 kardiologów - przekazał dyrektor szpitala Ruediger Heicappell cytowany przez dziennik "Tagesspiegel". Część personelu stanowią Polacy, którzy codziennie dojeżdżają do pracy z domów po polskiej stronie. Szpitalowi grozi ich absencja z racji obowiązku poddania się 14-dniowej kwarantannie każdego polskiego obywatela, który przekracza granicę.

 • 19:15

  Hiszpania: Rząd Pedra Sancheza skierował w poniedziałek żołnierzy do pomocy straży granicznej w kontrolowaniu granic. Wzrosła też liczba patroli z udziałem wojskowych na drogach w całym kraju.

  Jak wyjaśnił w komunikacie hiszpański resort obrony, nasilenie obecności wojska ma związek z obowiązującym od rana nakazem pozostania w domach, dotyczącym pracowników firm i instytucji, których działalność nie jest niezbędna dla funkcjonowania państwa.

 • 19:13

  Serbia: Zakażony koronawirusem wpływowy hierarcha Serbskiej Cerkwi Prawosławnej, 71-letni biskup Milutin Kneżević, zmarł w nocy z niedzieli na poniedziałek, niespełna tydzień po przyjęciu do szpitala - przekazała w poniedziałek jego diecezja Valjevo w zachodniej Serbii.

 • 19:04

  Turcja: Liczba zmarłych osób z koronawirusem w Turcji wzrosła w ciągu ostatniej doby o 37 i wynosi 168. Potwierdzono w tym czasie o 1610 nowych przypadków zakażeń, a ich ogólna liczba wzrosła do 10 827 - poinformował w poniedziałek minister zdrowia Fahrettin Koca.

 • 18:59

  Komisja Europejska: W poniedziałek ruszyła strona internetowa Komisji, która ma obalać mity i weryfikować doniesienia dotyczące koronawirusa. Jest ona dostępna także w języku polskim i zawiera praktyczną wiedzę dotyczącą pandemii.

 • 18:31

  Włochy: 812 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu minionej doby we Włoszech - podała w poniedziałek Obrona Cywilna na codziennej konferencji prasowej w Rzymie. Tym samym zanotowano wzrost łącznej liczby przypadków śmiertelnych do 11 591.

  O ile liczba przypadków śmiertelnych wzrosła w porównaniu z poprzednią dobą o 56, to utrzymuje się na mniej więcej podobnym poziomie od kilku dni. Natomiast wyraźnie spadła wykrytych nowych aktywnych przypadków zakażenia w ostatniej dobie było to 1648. W poprzednich 24 godzinach potwierdzono 3851 przypadków nowych zakażeń.

  Obecnie zakażonych jest 75 528 osób, z czego na oddziałach intensywnej terapii przebywa 3 981 pacjentów. 43 752, czyli 38 proc. zainfekowanych przechodzi zakażenie bezobjawowo lub z lekkimi objawami w domach. Od początku epidemii we Włoszech wykryto 99 337 zakażeń.

  Tylko w ostatniej dobie wyzdrowiała rekordowa liczba osób - 1 590.

 • 18:11

  Francja: Głównym źródłem zakażeń koronawirusem we Francji oraz w jej terytoriach zamorskich było lutowe zgromadzenie ewangeliczne w Miluzie, w którym uczestniczyło około 2,5 tysięcy osób – wynika ze śledztwa przeprowadzonego przez Radio France.

  Od 17 do 21 lutego ewangeliczne stowarzyszenie "La Porte ouverte chretienne" zorganizowało pięć dni modlitwy i postu. W tym czasie koronawirusem miało zakazić się około 1000 osób - twierdzi Radio France. Zdaniem dziennikarzy śledczych było to jedno z głównych ognisk wirusa, które przyczyniło się do rozprzestrzeniania się choroby na całe terytorium kraju.

 • 18:05

  Wielka Brytania: w ostatniej dobie zmarło 180 osób zakażonych koronawirusem. W sumie liczba ta wzrosła do 1408. Do poniedziałku na Wyspach wykryto 22 141 przypadków infekcji patogenem.

 • 17:42

  Austria: osoby robiące zakupy w supermarketach będą musiały zakładać maseczki ochronne - zapowiedział kanclerz Sebastian Kurz. Jest to kolejna decyzja związana z próbą spowolnienia rosnącej liczby zakażeń koronawirusem.

 • 17:37

  Ukraina: Parlament - Rada Najwyższa - na nadzwyczajnym poniedziałkowym posiedzeniu odwołał ministrów ochrony zdrowia i finansów, Ilję Jemca i Ihora Umanskiego. Jak tłumaczył premier Denys Szmyhal, zdymisjonowani szefowie resortów są "profesjonalistami", ale kraj potrzebuje teraz "natychmiastowych działań". Następców zwolnionych ministrów nie udało się powołać.

 • 17:29

  Szwajcaria: dotychczas zmarło 295 osób zakażonych koronawirusem, z czego 38 w ciągu ostatniej doby – poinformował w poniedziałek federalny urząd zdrowia (BAG). Odnotowano także ogółem 15 475 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 1201 w ciągu ostatnich 24 godzin.

  Dzienny przyrost zakażeń w granicach 1–1,5 tys. przypadków utrzymuje się w Szwajcarii od wielu dni.

 • 17:07

  Komisja Europejska: Od wybuchu epidemii COVID-19 około 250 tysięcy osób wróciło do Europy dzięki lotom zorganizowanym przez państwa członkowskie Unii Europejskiej - poinformowała w poniedziałek Komisja Europejska.

  Niewielka część powrotów została zorganizowana przy wykorzystaniu unijnego mechanizmu ochrony ludności. Z danych Komisji Europejskiej wynika, że do tej pory w samolotach, których koszty w dużej mierze ponosi Unia Europejska, wróciło 4384 osoby. Powroty te dotyczą osób z krajów takich jak Chiny, Japonia, USA, Maroko, Tunezja, Wietnam, Filipiny, Egipt, Dominikana, Kolumbia, Kostaryka, Panama, Kuba, Honduras, Meksyk, Wyspy Zielonego Przylądka, Gruzja, Gambia, Senegal, Haiti oraz Malezja.

  W ciągu najbliższych dni planowanych jest prawie 100 kolejnych lotów finansowanych ze środków unijnych.

 • 16:47

  Gruzja: Premier Giorgi Gacharia zapowiedział w poniedziałek, że od wtorku w całym kraju będzie obowiązywać godzina policyjna między godz. 21 a godz. 6 rano. Restrykcje mają zahamować epidemię koronawirusa.

 • 16:45

  Węgry: Parlament przyjął w poniedziałek ustawę o ochronie przed koronawirusem, zgodnie z którą rząd będzie mógł w czasie stanu zagrożenia podejmować nadzwyczajne kroki w celu zagwarantowania życia i zdrowia obywateli.

  Projekt ustawy wniesiony przez minister sprawiedliwości Judit Vargę uchwalono w trybie pilnym 137 głosami za przy 53 głosach przeciw.

 • 16:32

  Cypr: Parlament uchwalił ustawę pozwalającą osobom i firmom prywatnym na zawieszenie do końca roku spłaty kredytów z powodu koronawirusa.

  Decyzja ta dotyczy także wydłużenia okresu spłat pożyczek o dodatkowe dziewięć miesięcy.

 • 16:16

  Francja: 55 procent Francuzów nie ufa rządowi, jeśli chodzi o działania dotyczące walki z koronawirusem – wynika z sondażu OpinionWay opublikowanego w poniedziałek w dzienniku "Les Echos".

  Oznacza to spadek o blisko 10 procent w porównaniu z analogicznym badaniem wykonanym tydzień wcześniej.

 • 16:10

  Niemcy: Władze Dolnej Saksonii wprowadziły w poniedziałek zakaz przyjmowania nowych podopiecznych do domów opieki.

  Decyzja zapadła w reakcji na serię zgonów w placówce w Wolfsburgu.

 • 16:03

  Stany Zjednoczone: W Central Parku w Nowym Jorku powstaje szpital polowy.

  W Stanach Zjednoczonych liczba osób zakażonych koronawirusem to prawie 143 tysiące. Blisko 2500 osób zmarło.

 • 15:41

  Włochy: Zmarł były zawodowy mistrz Europy w bokserskiej wadze junior ciężkiej Angelo Rottoli – podały miejscowe media. Był zakażony koronawirusem, miał 61 lat.

  Kilkanaście dni temu z powodu zakażenia koronawirusem zmarli także jego matka i brat.

 • 15:37

  Białoruś: Potwierdzono 152 zakażenia koronawirusem - poinformował w poniedziałek resort zdrowia.

  W szpitalach i pod kontrolą lekarzy znajduje się 105 zakażonych, a 47 osób wyzdrowiało – dodano.

 • 15:28

  Watykan: Papież Franciszek przyjął w poniedziałek na audiencji premiera Włoch Giuseppe Contego - podało biuro prasowe Stolicy Apostolskiej.

  We Włoszech potwierdzono dotąd ponad 97 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem. Ponad 10 tysięcy osób zmarło.

 • 14:59

  Szef KPRM: Trzeba rozważyć wprowadzenie dodatkowych regulacji w walce z koronawirusem. Premier Mateusz Morawiecki ogłosi je we wtorek.

 • 14:49

  Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 79 nowych zakażeniach koronawirusem, łącznie 1984.

 • 14:47

  Ukraina: Parlament w poniedziałek na nadzwyczajnym posiedzeniu zwolnił ze stanowiska ministra ochrony zdrowia Ilję Jemca i ministra finansów Ihora Umanskiego. Sprawowali oni stanowiska niecały miesiąc. Zabrakło jednak głosów, by zaakceptować kandydatów na ich następców.

  Rada Najwyższa Ukrainy także nie przegłosowała projektu budżetu państwowego na bieżący rok, uwzględniającego poprawki związane z pandemią koronawirusa. Do jego przyjęcia zabrakło trzech głosów.

 • 14:46

  Szef KPRM Michał Dworczyk przekazał, że "na dziś" rząd pracuje "nad tym, żeby wybory prezydenckie odbyły się 10 maja".

 • 14:36

  Izrael: Premier Benjamin Netanjahu został poddany kwarantannie po tym, jak jego doradczyni, Riwka Paluch uzyskała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa - podały izraelskie media.

 • 14:28

  Holandia: W kraju choruje łącznie 11 750 osób.

 • 14:14

  Organizatorzy igrzysk w Tokio: ceremonia rozpoczęcia odbędzie się 23 lipca 2021 roku. Letnie igrzyska zostały przełożone ze względu na pandemię COVID-19.

 • 14:07

  Singapur: Kraj odnotował 35 nowych przypadków zakażenia. Łącznie choruje 879 osób.

 • 14:01
  Pomimo wielu przeprowadzonych badań, naukowcy wciąż próbują znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących pytań.

 • 13:45

  Włochy: Dopiero po świętach będzie można przemyśleć obowiązujące zakazy i ograniczenia w związku z epidemią - ocenił szef krajowego Instytutu Zdrowia Silvio Brusaferro. Jak dodał, nie doszło jeszcze do spadku zakażeń.

 • 13:37

  Wielka Brytania: Książę Karol, u którego w zeszłym tygodniu zdiagnozowano koronawirusa, zakończył przebywanie w izolacji. Jego stan zdrowia jest dobry.

 • 13:29

  Ukraina: Około 50 osób, które przyleciały z Kataru, odmawia w poniedziałek opuszczenia lotniska Boryspol pod Kijowem i udania się na przymusową 14-dniową obserwację.

 • 13:25

  Gdy kolejne europejskie kraje w celu walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa nakazują swoim obywatelom ograniczenie do minimum wychodzenie z domu, w jednym państwie pozwala się na to, by życie mieszkańców było jak najbardziej zbliżone do normy.


 • 13:13

  Wielka Brytania: Dominic Cummings, wpływowy główny doradca brytyjskiego premiera Borisa Johnsona, izoluje się z powodu objawów koronawirusa, które pojawiły się u niego w weekend. Informacje potwierdził rzecznik rządu.

 • 12:52

  Austria: Kanclerz Sebastian Kurz przedłużył do 13 kwietnia obowiązujące w kraju restrykcje. Zdecydowano także, że hotelarze zamkną obiekty dla turystów.

 • 12:46

  Serbia: Prezydent Aleksandr Vuczić zapowiedział wdrożenie programu ratunkowego dla firm wartego około 5 miliardów euro. Każdy pełnoletni obywatel kraju ma dodatkowo dostać jednorazową wypłatę od państwa w wysokości 100 euro.

 • 12:35

  Indie: Ponad miliardowe państwo musi przez trzy tygodnie zachować rygor pozostania w domu. Policja na początku uciekała się do stanowczych sposobów dyscyplinowania obywateli, w tym tygodniu jednak funkcjonariusze pojawili się na ulicach w hełmach przypominających koronawirusa. Przez humor chcą ostrzec o zagrożeniu, jakie niesie za sobą koronawirus.

 • 12:30

  Szwajcaria: W kraju choruje 15 457 osób, a 295 zmarło.

 • 12:21

  Hiszpania: Szef służb ratunkowych Fernando Simon jest zakażony koronawirusem.

 • 12:18

  Belgia: Kraj przekazał najnowsze dane: 1063 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, 927 pacjentów na oddziałach intensywnej terapii, całkowita liczba zakażeń powyżej 11 tysięcy i ponad 500 zgonów.

 • 12:12

  Malezja: Władze aresztowały w weekend ponad 800 osób, które nie stosowały się do wprowadzonych restrykcji w ruchu osobowym.

  Większość z aresztowanych została ukarana za wielokrotne poruszanie się po miastach bez wystarczającego uzasadnienia, pojedyncze osoby zatrzymano za uprawianie joggingu i grę w piłkę. Wszystkim grozi grzywna i do pół roku więzienia.

 • 12:04

  Rosja: W ciągu ostatniej doby wykryto 302 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, łączna liczba zakażeń wzrosła do 1836 - poinformował w poniedziałek sztab powołany przez władze.

 • 11:54

  Korea Południowa: Od środy wszystkie osoby przybywające z zagranicy będą objęte obowiązkiem kwarantanny, a metro w Seulu będzie kursować o godzinę krócej. Koreańczycy przebywający w 40 krajach nie będą mogli zagłosować w wyborach parlamentarnych zaplanowanych na połowę kwietnia - państwowa komisja wyborcza zawiesiła przygotowania do wyborów w 65 placówkach dyplomatycznych.

 • 11:48

  Włochy: W ostatnich dniach w Lombardii wiele zmieniło się w przebiegu epidemii koronawirusa, spada liczba przypadków zakażeń - tak sytuację opisał w poniedziałek przedstawiciel władz tego włoskiego regionu Giulio Gallera.

 • 11:32

  Austria: Władze poleciły obywatelom noszenie masek ochronnych w supermarketach. Od środy będą stopniowo rozdawane w sklepach.

 • 11:26

  Tak zmieniło się natężenie ruchu lotniczego nad wschodnim wybrzeżem Stanów Zjednoczonych. 1 marca w powietrzu znajdowało się 6800 maszyn, 29 marca - 2800.

 • 11:16

  Syria: Kraj potwierdził pierwszą śmierć pacjentki chorej na COVID-19.

  Syryjski system opieki zdrowotnej i infrastruktura zostały spustoszone przez lata wojny domowej. W kraju trwa kryzys humanitarny.

 • 11:10

  Trwa posiedzenie gospodarczego sztabu kryzysowego w formie wideokonferencji z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego.

 • 11:01

  Kuba wysłała do Andory lekarzy i pielęgniarki, którzy będą pomagać księstwu w opanowywaniu epidemii koronawirusa.

 • 10:50

  Poniedziałkowa modlitwa papieża Franciszka w Domu Świętej Marty

 • 10:49

  Japonia: Popularny komik Ken Shimura zmarł na koronawirusa - podała agencja AP. Wiadomość o śmierci komika zdominowała programy informacyjne i talk shows w japońskiej telewizji, a jego fani zgromadzili się przed szpitalem, gdzie był leczony.

 • 10:41

  Hiszpania: Dwie przedstawicielki rządu, u których w pierwszej połowie marca wykryto koronawirusa, mimo upływu okresu leczenia wciąż są zakażone.

 • 10:21

  Filipiny: Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 7 kolejnych zgonów pacjentów chorych na COVID-19 oraz 128 nowych przypadków zakażeń.

 • 10:14

  Izrael: Rivka Paluch, doradczyni premiera Benjamina Netanjahu, została zakażona nowym koronawirusem - podał dziennik "Times of Israel". Kobieta spotkała się z Netanjahu w czwartek.

 • 10:05

  Koronawirus był w Polsce - do poniedziałkowego przedpołudnia - przyczyną śmierci 26 osób. Umierają głównie mężczyźni, to 21 na 26 dotychczasowych przypadków. Wśród ofiar są ksiądz, kierowca autobusu, przedszkolanka i biznesmen.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Co wiemy o zmarłych zakażonych koronawirusem?

 • 9:56

  Meksyk: Słynny tenor Placido Domingo - w związku z komplikacjami po zakażeniu koronawirusem - został przewieziony do szpitala w meksykańskim mieście Acapulco.

  Jak informuje rodzina 79-letniego artysty, Domingo trafił do szpitala, po tym, jak nasiliły się u niego objawy zakażenia. CNN podaje, że organizm tenora "dobrze zareagował na zastosowane leczenie".

  Hiszpański śpiewak - który ma rezydencję w Meksyku - poinformował o zakażeniu koronawirusem tydzień temu i został objęty kwarantanną.

  Kilka tygodni przed zakażeniem, w lutym, Domingo w oświadczeniu przeprosił kobiety, które publicznie oskarżały go o molestowanie seksualne.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Placido Domingo ujawnił, że jest zakażony

 • 9:49

  Nowe restrykcje i rosnące bilanse chorych. Podsumujmy najważniejsze punkty ze świata:


  Australijski rząd zaostrzył od poniedziałku zakaz zgromadzeń z 10 osób do dwóch. Zamknięto place zabaw, otwarte siłownie i parki.

  Brytyjski premier Boris Johnson przekazał, że 20 tysięcy byłych pracowników służby zdrowia (NHS) wróciło do pracy, aby walczyć z koronawirusem.

  W Hiszpanii odnotowano kolejny dzienny rekord. W niedzielę zmarło tam 838 pacjentów chorych na COVID-19.

  We Włoszech, europejskim kraju najbardziej dotkniętym epidemią, w ciągu ostatnich 24 godzin zmarło 756 osób. Łączny bilans zmarłych zakażonych nowym wirusem wzrósł do 10 779.

  Z kolei we Francji odnotowano 292 nowych zgonów. Łącznie zmarło 2 606 pacjentów ze zdiagnozowanym koronawirusem.

  Od dziś w Moskwie obowiązuje zarządzenie, aby mieszkańcy stolicy wychodzili z domu tylko w niezbędnych przypadkach.

 • 9:40

  Australia: Premier Scott Morrison poinformował w poniedziałek, że rząd przeznaczy 130 miliardów dolarów australijskich (około 80 miliardów dolarów amerykańskich) na ratowanie miejsc pracy.

 • 9:26

  W krajach Kaukazu Południowego - Armenii, Azerbejdżanie i Gruzji - odnotowano łącznie 730 przypadków zakażeń koronawirusem. Trzy osoby zainfekowane zmarły w Armenii, a cztery w Azerbejdżanie.

 • 9:21

  Wielka Brytania: Linia lotnicza easyJet uziemiła całą flotę z powodu koronawirusa. Decyzję podjęto na czas nieokreślony.

 • 9:13

  Były koszykarz ligi NBA Stephon Marbury - uczestnik igrzysk w Atenach, a obecnie trener zespołu chińskiej ligi Royal Fighters Pekin - zapewni Nowemu Jorkowi 10 milionów masek ochronnych dla personelu medycznego i osób walczących z koronawirusem na pierwszej linii.

 • 9:04

  W latach 80. stanął na pierwszej linii frontu w walce z epidemią AIDS, która przetoczyła się przez Stany Zjednoczone. Przez lata wspierał radą kolejnych amerykańskich prezydentów. Teraz 79-letni doktor Anthony Fauci stał się czołową postacią walki z koronawirusem w USA.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Kim jest "najsłynniejszy lekarz Ameryki"?

 • 8:55

  Stany Zjednoczone: Prezydent Donald Trump wykluczył możliwość płacenia przez Stany Zjednoczone za ochronę brytyjskiego księcia Harry'ego oraz jego żony Meghan Markle. Para według medialnych doniesień zamieszkała w Los Angeles.

 • 8:47

  Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 43 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Czterech pacjentów zmarło. Łącznie w kraju potwierdzono 1905 przypadków zakażenia.


 • 8:40

  Niemcy: Z powodu koronawirusa zmarło do tej pory 455 osób. W kraju choruje 57 298 osób.

 • 8:33

  W Indiach trwa trzytygodniowy nakaz pozostania w domach i zakaz podróżowania. Na ulicach porządku pilnuje wojsko i policja. Za złamanie zakazu funkcjonariusze karzą na przykład "karnymi" przysiadami lub pompkami.

 • 8:24

  Wielka Brytania: W całym kraju na COVID-19 choruje 19 522 osób, zmarło 1 228 pacjentów.

 • 8:16

  Po przełożeniu terminu letnich igrzysk z 2020 na 2021 z powodu pandemii anulowano tradycyjną sztafetę z ogniem, która miała ruszyć z Fukushimy w podróż przez Japonię 26 marca.

  Dziennik "The Japan News", powołując się na źródła w Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim, przekazał, że ogień olimpijski pozostanie w Fukushimie do końca kwietnia.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Sztafeta olimpijska nie pobiegnie, ale ogień zostanie w Japonii

 • 8:06

  Na całym świecie zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 zostało ponad 720 tysięcy osób.

  ZOBACZ NAJNOWSZE STATYSTYKI NA TVN METEO

 • 8:03

  Chiny: W kontynentalnej części kraju zarejestrowano 31 nowych przypadków koronawirusa, w porównaniu z 45 dzień wcześniej.


  Zmarły kolejne cztery kolejne osoby, co zwiększyło liczbę ofiar śmiertelnych od początku epidemii do 29 marca do 3 304.

 • 7:59

  Od początku pandemii w Polsce potwierdzono 1862 przypadki zakażenia, zmarły 22 osoby.

  >> Obserwuj aktualizowaną na bieżąco mapę zakażeń w naszym kraju

 • 7:55

  Nocny patrol w Banda Aceh na indonezyjskiej Sumatrze

 • 7:48

  Nigeria: Prezydent Muhammadu Buhari ogłosił dwutygodniową izolację większych miast, między innymi Lagos i Abuji.

 • 7:45

  Stany Zjednoczone: Prezydent Donald Trump w niedzielę ocenił, że prawdopodobnie na Wielkanoc przypadnie w tym kraju szczyt umieralności pacjentów zakażonych koronawirusem. Wyraził przy tym nadzieję, że po tej dacie uda się odwrócić trend.

 • 7:30

  Ukraina: W Kijowie odbędzie się dziś Nadzwyczajna sesja Rady Najwyższej (parlamentu) w sprawie przyjęcia ustaw nasilających walkę z koronawirusem.

 • 7:28

  Albania wysłała do Włoch 30 lekarzy i pielęgniarzy na pomoc w walce z pandemią

 • 7:23

  Tajlandia: Kraj notuje 136 nowych przypadków zakażenia. Łącznie choruje 1524 pacjentów.

 • 7:18
 • 7:14

  Wietnam: Premier Nguyen Xuan Phuc wezwał władze największych miast w kraju do przygotowania się do zamknięcia, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.

  Według niego, kraj wszedł "w szczytowy okres pandemii".

 • 7:10

  Stany Zjednoczone: Odnotowano już ponad 2,4 tysięcy zgonów osób zakażonych koronawirusem. Bilans ofiar pacjentów chorych na COVID-19 odnotowano w 48 z 50 stanów. Ostatnimi stanami bez ofiar śmiertelnych są Hawaje i Wyoming.

 • 7:05

TAK RELACJONOWALIŚMY WYDARZENIA Z PIĄTKU 29 MARCA

Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi całodobową infolinię (tel. 800 190 590) udzielającą informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:akw, pp/kab

Źródło: TVN24, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Oswaldo Luciano

Raporty:
Pozostałe wiadomości