Blisko 25 tysięcy nowych zakażeń w ciągu doby w Indiach

Autor:
tas/dap
Źródło:
PAP

Zakażonych koronawirusem w Indiach przybywa w zatrważającym tempie. W niedzielę odnotowano w tym kraju blisko 25 tysięcy nowych przypadków SARS-CoV-2, to najwięcej od początku pandemii.

Indie są czwartym na świecie krajem, po USA, Brazylii i Rosji, pod względem liczby potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W niedzielę odnotowano w tym kraju 24 850 nowych zakażeń. Łączna liczba wzrosła do 673 165.

Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła w niedzielę do 19 268 - podał w komunikacie indyjski resort zdrowia.

Oglądaj TVN24 w internecie na TVN24 GO>>>

Indyjska Rada do spraw Badań Medycznych, agencja prowadząca działania na rzecz walki z COVID-19, przekazała w zeszłym tygodniu, że do 15 sierpnia, kiedy przypada Dzień Niepodległości Indii, dała sobie czas na opracowanie szczepionki na koronawirusa. Zwróciła się do naukowców przeprowadzających badania kliniczne, aby zapisywali uczestników do 7 lipca - podała agencja Associated Press.

Główna ekspert Światowej Organizacji Zdrowia do spraw naukowych Soumya Swaminathan sceptycznie odniosła się do planów wypuszczenia szczepionki do sierpnia. Jak powiedziała w wywiadzie dla indyjskiej gazety internetowej "The Wire", "patrząc bardziej realistycznie do sierpnia będą dostępne niektóre wyniki fazy 1 badań, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem". 

Autor:tas/dap

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości