Przekroczyli milion zakażeń, minister zdrowia ostrzega przed miesiącami życia w pandemii

TVN24 | Świat

Autor:
mtom
Źródło:
PAP

COVID-19 na większości terytorium kraju jest poza kontrolą, a obywateli czeka jeszcze 5-6 trudnych miesięcy życia w warunkach pandemii - oświadczył minister zdrowia Hiszpanii Salvador Illa.

Illa podkreślił, że wraz z pogarszającą się sytuacją sanitarną rząd rozważa wprowadzenie kolejnych restrykcji epidemicznych.

Szef resortu zdrowia przypomniał, że w środę Hiszpania jako pierwszy kraj Europy Zachodniej zanotowała ponad 1 mln przypadków zakażenia koronawirusem. Liczba wykrytych infekcji wzrosła tam w ciągu ostatniej doby o 16 973, do 1 005 295. Wskutek Covid-19 zmarło tam już 34 366 osób.

Zdaniem ekspertów rzeczywiste liczby zakażeń i zgonów są prawdopodobnie o wiele wyższe od podawanych ze względu m.in. na niedostateczną w ich opinii liczbę wykonywanych testów na obecność koronawirusa oraz infekcje bezobjawowe.

Wraz z restrykcjami ogłaszanymi w ostatnich dniach przez władze większości wspólnot autonomicznych Hiszpanii kordonem sanitarnym objętych jest w czwartek rano już blisko 8 mln mieszkańców tego 47-milionowego kraju.

Autor:mtom

Źródło: PAP