W Hiszpanii padł dzienny rekord szczepień

Autor:
pp/kg
Źródło:
PAP

Z sobotnich szacunków resortu zdrowia Hiszpanii wynika, że od początku kampanii szczepień przeciw COVID-19 dwie dawki otrzymało prawie 1,25 miliona obywateli. Ministerstwo odnotowało, że pomimo niedoborów szczepionki podczas ostatniej doby padł dzienny rekord szczepień - 170 tysięcy.

Według oceny służb medycznych Hiszpanii podczas minionej doby udało się zaszczepić ponad 170 tysięcy osób, co jest rekordową liczbą dziennych szczepień od ich rozpoczęcia 27 grudnia.

Łącznie hiszpańskie służby sanitarne wykorzystały już ponad 3,6 milina dawek, co stanowi 80 procent wszystkich otrzymanych od trzech koncernów farmaceutycznych: Pfizera, Moderny i AstraZeneki.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Szczepienia w placówkach kulturalnych i na stadionach

W czwartek i piątek służby medyczne Hiszpanii przeprowadziły masowe szczepienia przeciwko koronawirusowi na dużych obiektach użytku publicznego, m.in. placówkach kulturalnych oraz arenach sportowych. Wśród nich był stadion Wanda Metropolitano, na którym swoje mecze rozgrywa Atletico Madryt.

Z szacunków resortu zdrowia Hiszpanii wynika, że liczba przypadających obecnie na 100 tysięcy obywateli przypadków zakażenia systematycznie maleje i wynosi już 193. Oznacza to, że spadła do poziomu nienotowanego od połowy grudnia. 

Według Uniwersytetu Johna Hopkinsa w Baltimore od początku pandemii w Hiszpanii koronawirusa wykryto u 3 188 553 osób. Zmarły 69 142 z nich.

Autor:pp/kg

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości